Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Odstępy między literami przy justowaniu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Odstępy między literami przy justowaniu  (Przeczytany 1624 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Andrzejek15
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Andrzejek15


Zobacz profil
« : 18.04.2022, 17:35:08 »

Witam.
Mam następujący problem: przy wrzuceniu w GIMPa tekstu i wyjustowaniu wypełnionym (od lewego do prawego marginesu) GIMP tworzy mi nierówne odstępy między literami, rozdziela poszczególne słowa itd. Porównywałem ustawienia edytora z ustawieniami u mojego znajomego i wszystko jest 1:1, a pomimo tego u niego jest ok, a u mnie po wklejeniu tekstu wychodzi taka sieczka.
Przy justowaniu innym niż "wypełnienie" czyli od lewej do prawej/od prawej do lewej/środkowym wszystko jest ok, ale mi szczególnie zależy właśnie na tym wypełnionym. Próbowałem zmieniać czcionki, wpisać albo wkleić tekst, szukałem info w necie, ale chyba jestem jakimś rzadkim przypadkiem. Miał ktoś może coś podobnego i jest w stanie pomóc?
GIMP najnowszy, prosto ze stronki, nawet przeinstalowałem, ale bez rezultatu.
Z góry dzięki za info!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.04.2022, 15:56:31 »

Sprawdziłam u mnie w najnowszym GIMP i mam ten sam błąd pod Windows 7 x64. A jaki jest twój system? I jaki system ma ten znajomy?

https://www.reddit.com/r/GIMP/comments/s6de09/issue_with_letter_spacing_in_a_justified_text/ - wygląda, że nie tylko my mamy taki problem. Najwyraźniej to jakiś błąd programu
« Ostatnia zmiana: 19.04.2022, 16:08:05 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Odstępy między literami przy justowaniu
Skocz do: