Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Jak wyszukać wątki dotyczące TYLKO GIMP 2.6?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak wyszukać wątki dotyczące TYLKO GIMP 2.6?  (Przeczytany 401 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
UrszulaS
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

UrszulaS


Zobacz profil
« : 22.01.2022, 20:44:15 »

Witam,
Zaczynam przygodę z GIMP-em. Nigdy nie pracowałam z żadnym edytorem zdjęć, nie mam żadnych podstaw ze szkoły (emerytowana nauczycielka j.angielskiego) i chciałabym rozpocząć od "średnio zaawansowanej" wersji programu, czyli GIMP 2.6, którego interfejs nie wygląda odstraszająco.
Proszę o pomoc, jaką frazę wpisać do okienka wyszukiwarki, żeby znależć wszystkie materiały dotyczące tylko tej wersji?
Po prostym wpisaniu "GIMP 2.6" pokazują się wyniki np. "GIMP 2.9. xxx6". Bardzo frustrujące. Natomiast manualne przewijanie tematów wątków graniczy z niemożliwością.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
UrszulaS
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.01.2022, 20:58:22 »

Wszystkie wersje 2.6.xx są podobne, nie ma pomiędzy nimi większych różnic i spokojnie możesz korzystać z tutoriali do jakiejkolwiek wersji 2.6. A tak ogólnie, to chyba większość tutoriali jest do 2.6, ew. 2.8. Do 2.10 chyba nie mamy żadnych. Z tutoriali do 2.8 też możesz śmiało korzystać, nie różni się on aż tak bardzo, a w razie czego zawsze można dopytać w wątku z poradnikiem, bo może się zdarzyć, że jakaś opcja zmieniła nazwę albo została przeniesiona w inne miejsce. Poza tym v.2.8 jest całkiem przyjazną wersją, czego niestety nie powiedziałabym o 2.10. Chociaż ten ostatni posiada przydatne opcje, których nie ma w niższych wersjach.
Ogólnie nie ma się co bać, bo zawsze o wszystko możesz tutaj śmiało pytać Uśmiech
Dodam jeszcze, że v. 2.6 już raczej nikt nie używa i może być taki problem, że jak o coś zapytasz, to nikt nie będzie potrafił odpowiedzieć, bo ja np. już nie pamiętam gdzie co było w tamtej wersji i jak się nazywało, a sprawdzić mogę tylko w 2.8 lub 2.10, bo tylko te wersje mam obecnie zainstalowane. Także polecałabym jednak 2.8
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.01.2022, 21:17:05 »

A co do szukania, to też istotna jest data, trzeba szukać wątków sprzed wydania 2.8. czyli sprzed kwietnia/maja 2012. Późniejsze już raczej będą dotyczyć 2.8, który mimo wszystko polecam
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Jak wyszukać wątki dotyczące TYLKO GIMP 2.6?
Skocz do: