Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Rozciągnięcie zawartości okręgu do środka bez zmiany wymiarów zewnętrznych
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Rozciągnięcie zawartości okręgu do środka bez zmiany wymiarów zewnętrznych  (Przeczytany 508 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
xarx
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika

xarx


Zobacz profil
« : 27.07.2021, 13:27:01 »

Witam,
Czy istnieje taka możliwość jak w temacie w Gimpie? może jakiś dodatek z filtrami.
Zaznaczenie różdżką wewnętrznego okręgu i następnie opcja skalowania z przekształceniem zaznaczenia powoduje zawieszenie Gimpa.

« Ostatnia zmiana: 29.07.2021, 13:10:23 wysłane przez xarx » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.07.2021, 13:39:52 »

Możesz spróbować za pomocą narzędzia odkształcanie wybierając pędzel o średnicy większej niż okrąg i tryb Zmniejszanie obszaru. Klikasz dokładnie po środku. Metodą prób i błędów trzeba sobie dostosować średnicę pędzla i siłę odkształcenia.
Inny sposób, to użycie filtra Zniekształcenia -> Skręć i zaciśnij, gdzie skręcanie ustawiasz na 0, a zaciskanie wg potrzeby.
I wreszcie możesz użyć filtra Rozmycie ruchu powiększenia , gdzie ustawiasz ujemną wartość współczynnika rozmycia i wtedy będzie się rozmywać do wewnątrz.
Nie wiem, którą masz wersję GIMP-a, więc opisałam tak, jak jest w najnowszej
Zapisane
xarx
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika

xarx


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.07.2021, 13:09:02 »

Najbliższy efekt jaki chciałem osiągnąć dało rozwiązanie trzecie, czyli filtr Rozmycie ruchu powiększenia.
Dzięki
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Rozciągnięcie zawartości okręgu do środka bez zmiany wymiarów zewnętrznych
Skocz do: