Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneIntroboxWątek: Profesjonalne forum graficzne Gimpa
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Profesjonalne forum graficzne Gimpa  (Przeczytany 13774 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mint
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Mint


Zobacz profil
« : 18.04.2021, 07:39:31 »

Dzień dobry,
Zainteresowałem się tym forum, które już przy pierwszym oglądaniu wygląda, że jest poważnie traktowane przez uczestników i obsługę.
Pozdrawiam serdecznie,
Mint
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.04.2021, 08:16:52 »

Podziękował za tak miłą opinię, choć to bardziej Bea powinna się tu pysznić. Pozdrawiam i życzę miłego GIMP-owania.

Edit: albo Hasia Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 18.04.2021, 09:36:39 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.11.2023, 21:35:03 »

Pamiętam wiele lat temu że było tutaj wiele rozmów i ludzi. Potem się to zmieniło.
Dawniej tylko jako gość tutaj się bywało a potem było też konto ale z zapomnianym loginem niestety, ale było wiele rozmów. A teraz pomaga bardzo rzeczowo kilka osób, a reszta już się nie wypowiada wcale. Coś się zmieniło, że tak się stało i na pewno coś jest na rzeczy.

Inne strony jakie znam jak były, nadal mają wiele ludzi co wymieniają się wypowiedziami na dowolne tematy.

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.11.2023, 21:42:58 »

No nie do końca to prawda, wiele for internetowych umarło, wiele jest wyludnionych. Sama znam kilka, które dawniej były bardzo popularne i miały mnóstwo użytkowników, a teraz zaledwie garstka osób jeszcze się tam udziela albo w ogóle zostało zamknięte. W tym jedno z najpopularniejszych for ogólnograficznych.
Teraz już nawet grupy facebookowe zaczynają się wyludniać, w tym i graficzne. Na grupach, gdzie jest duża aktywność, często generują ją spamerzy.
Ale chętnie dowiem się, co to za fora, które nadal mają wielu aktywnych użytkowników, możesz podesłać na pw?
« Ostatnia zmiana: 23.11.2023, 10:13:23 wysłane przez be@ » Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24.11.2023, 17:47:37 »

Głównie ogrodnicze fora. Na nich jestem bardzo często. Tam dyskusje wrą, ale i na inne jak trafiam przypadkowo gdy coś się szuka też wiele aktywnych tematów.

Tutaj dawniej też było sporo rozmów. Potem być może coś się zmieniło.

Digart, photoblog i (jeszcze jeden był graficzny ale wyleciało z głowy) też padły. Ale były aktywne, padły bo ich obsługa zaczęła wtedy wydziwiać cyrki do photo, a digart bo nie opłacało im się trzymać.

Pamiętam swoje konto na jakimś forum - gdzie dostałam bana za błędy ortograficzne. z 90% wypowiedzi i ich osób, miało status baned :-D Finalnie na stronie rozmawiał moderator z administratorem :-D Ale za ząb nie przypomnę sobie już nazwy tamtej strony. A by się chciało.

Założyłam z miesiąc temu konto na php forum czy jakoś tak - aby uzyskać pomoc do strony www jaką prowadzę o roślinach. 1 pytanie na forum i 4 odpowiedzi w innych tematach. Następnego dnia wchodzę na stronę czy może ktoś odpisał - status BANED. Zapytałam się na maila dlaczego - bo jak ktoś napisze za dużo na raz, to pewnie spamer - nawet jak nie daje linków :-D

Z taką polityką nie ma co się dziwić, że ludzie uciekają ze stron.

Jak ktoś ma strony to chce się nimi chwalić, choć akurat tam nigdzie nie dawałam, bo kwiaty a programy to nie mają nic wspólnego.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24.11.2023, 17:57:45 »

No tak, ogrodnictwo jest mi całkowicie obce, więc nie miałam pojęcia, że te fora są tak aktywne. Myślałam właśnie bardziej o graficznych/komputerowych. Czasem jeszcze zaglądałam na elektrodę i jakieś remontowo-budowlane. I z tego co zauważyłam, większość takich for wymarło, a na elektrodzie zrobił się syf.
Na ogrodnicze, to prędzej mogę męża wysłać, bo on tam jakiś ogródek sobie ma i w nim grzebie Język Ja lubię warzywka, ale jeść Język
Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24.11.2023, 19:38:50 »

U mnie znane były tylko te wymienione, tam też była moja galeria z roślinami... była bo już nie ma :-( bo i stron już praktycznie nie ma.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.11.2023, 19:41:54 »

Jeśli masz jakoś ciekawie obrobione/przerobione albo bardziej artystyczne fotki roślin, to możesz wrzucić tutaj do galerii forumowej
Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24.11.2023, 20:41:10 »

Moim błędem było to, że dodawało się zdjęcia na digarta i na pgotobloga bez kopi i setki zostało utraconych na przestrzeni lat. Teraz tylko już są grafiki do bloga lub filmu na bloga. Czyli takie użytkowe bez już cykania na tle biedronki czy promieni słońca. Przeszło to z artystycznej strony na roboczą.
Zapisane
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25.11.2023, 17:40:47 »

Przepraszam, że się wtrące. Internet ewoluuje. Kiedyś było ciężej znaleźć potrzebne informacje, jakiekolwiek informacje. Fora były skarbnicą wiedzy i kontaktów. A teraz? - wystarczą wklepać w google i wyskakują tysiące stron. Gąszcz informacji. @bea piszesz o elektrodzie - dużo FOR ubiło kierownictwo. Zamiast pomagać młodszym to było - google nie gryzie, pieprzenie o wróżce ... itp frazesy. Ile trzeba było aby się zniechęcić.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 25.11.2023, 17:52:20 »

@Semerchet - a tutaj co się twoim zdaniem stało?
Ja mam jednak wrażenie, że niestety GIMP podążył w jakimś dziwnym kierunku i chyba po prostu zainteresowanie samym programem znacząco spadło...
Zapisane
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 25.11.2023, 19:32:33 »

Masz rację. To nie wina forum lecz GIMPA. GIMP przestał być konkuręcyjny/potrzebny/interesujacy. Program przechodzi do historii. Ubija go automatyka, social media, graficy, firmy graficzne. GIMP musiał by mocno skręcić. A do tego potrzeba nakładów chajsu i ludzi.
Co do forum - dźwignąć to jest prawie niemożliwe. Fora konają, giną w gąszczu internetu i informacji. Możemy tylko sprawić, aby ci co są na nim tworzyli fajna atmosferę i nią próbowali ściągnąć ludzi którzy ineteresuja się grafiką. Aby zaczęło coś się zmieniać program musiałby stać się konkurencyjny/popularny. Inaczej tej tendencji spadkowej nie zmienimy choćby wołem.
« Ostatnia zmiana: 25.11.2023, 19:50:24 wysłane przez Klaudiusz » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneIntroboxWątek: Profesjonalne forum graficzne Gimpa
Skocz do: