Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp tworzy ciężką grafikę.  (Przeczytany 2385 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zembaty
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

zembaty


Zobacz profil
« : 30.03.2021, 22:50:05 »

Witam. Przed chwilą opisałem szerzej problem, ale się nie zapisało - DZIWNE.
Zatem krótko, bo czas mnie ściga. Zapisana w Gimp grafika w formacie .jpg otwiera się dwa razy dłużej. Dyskwalifikuje to Gimp jako narzedzie do przygotowania grafiki na WWW. Dlaczego tak się dzieje?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.03.2021, 23:52:15 »

A jakie wybierasz opcje w okienku eksportu?
I po co JPG, które podczas kompresji traci na jakości, skoro można zapisać w PNG z kompresją bezstratną a najlepiej użyć formatu WEBP, który jest do tego celu najbardziej odpowiedni: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,68611.0.html
Zapisane
zembaty
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

zembaty


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.05.2022, 23:31:22 »

No dobra, wyjaśniłeś mi jak tworzyć grafikę na stronę WWW, choć kiedyś robiłem to zawodowo i nie o to pytałem (na stronach WWW umieszcza się wiele formatów graficznych, zależnie od potrzeb, bo mają one różne właściwości). No ale niech ci będzie. A teraz odpowiedz mi na moje pierwsze pytanie. Szczerze mówiąc, to nie wiem czy przypadkiem w innych formatach także nie występuje ten sam problem? Sprawdzałeś? Ja to sprawdzę, bo jestem bardzo ciekaw. Tak czy siak format .jpg jest skopany i basta.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.05.2022, 03:37:18 »

Musiałbyś podesłać tę konkretną grafikę, jeśli mam to sprawdzić.
Wielokrotnie wrzucałam grafiki utworzone w GIMP na różne hostingi obrazów i otwierały się z normalną prędkością. Aczkolwiek GIMP mistrzem kompresji obrazów nigdy nie był Mrugnięcie
Nie eksportuję obrazów na potrzeby internetu do JPG, bo naprawdę nie widzę sensu. Może mnie oświecisz, po co na stronę www wrzucać JPG? Jedyny powód, jaki przychodzi mi do głowy, to grafika która ma być pobierana do druku i jest w CMYK-u...

PS
I nie jestem ten on Język
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Gimp tworzy ciężką grafikę.
Skocz do: