Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Dlaczego obrazy utworzone w Gimp, otwierają się dwa razy dłużej?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Dlaczego obrazy utworzone w Gimp, otwierają się dwa razy dłużej?  (Przeczytany 131 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zembaty
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Galeria Użytkownika

zembaty

« : 30.03.2021, 22:38:14 »

Witam wszystkich.
Jastem bardzo ciekaw, czy ktoś już doświadczył podobnych efektów swojej pracy w "Gimp"?
Otóż zauważyłem że pliki w formacie .jpg zmodyfikowane w "Gimp", otwierają się prawie dwukrotnie dłużej niż oryginały, lub pliki zapisane np. w "Photoshop". Oczywiście przy małym pliku i szybkim komputerze, trudno będzie to zauwarzyć. Ale wystarczy potestować sobie na nieco starszej maszynie, a zaskoczenie będzie gwarantowane. Dlaczego tak się dzieje?
Śmiem twierdzić że ta taka przypadłość, dyskwalifikuje Gimpa do tworzenia grafiki webowej. Bowiem ciężar grafiki na stronach WWW, ma doniosłe znaczenie.
Triplorian
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Galeria Użytkownika

Triplorian

« Odpowiedz #1 : 03.04.2021, 22:33:20 »

ja tak miałem raz gdy tworzyłem pewien projekt i na dysku SSD też się nieco dłużej otwierał projekt.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Galeria Użytkownika

« Odpowiedz #2 : 04.04.2021, 20:45:39 »

Może wybierasz niewłaściwe opcje podczas eksportu do JPG.
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,69234.msg16945252.html#msg16945252 - niestety, nie raczyłeś odnieść się do udzielonej odpowiedzi
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Dlaczego obrazy utworzone w Gimp, otwierają się dwa razy dłużej?
Skocz do: