Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Fotomontaż: postarzenie zdjęcia, aby pozostało kolorowe?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Fotomontaż: postarzenie zdjęcia, aby pozostało kolorowe?  (Przeczytany 657 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gilban
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 09.02.2021, 18:52:51 »

Witam.

Mam głowę gościa. tułów ma ubrany w koszulkę z krótkim rękawkiem. Zdjęcie wygląda tak jakby było robione jeszcze aparatem fotograficznym na kliszę. Czyli jest kolorowe, ale nieostre i te kolory są lekko wyblakłe.

Mam teraz garnitur z Internetu i chodzi o to że muszę go ubrać w ten garnitur. jak postarzyć ten garnitur, żeby dopasować go do głowy? i żeby dalej był kolorowy.

Całość ma być zamieszczona na nagrobku.


* facet1.jpg (115.7 KB, 1252x1787 - wyświetlony 63 razy.)
« Ostatnia zmiana: 23.12.2021, 22:47:15 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.02.2021, 19:57:08 »

Jeśli masz wycięty sam garnitur na przezroczystym tle, to możesz przy zablokowanej przezroczystości delikatnie go rozmyć i dodać jakiś niewielki, kolorowy szum. Nie widząc tego garnituru, ciężko mi coś więcej doradzić. Być może trzeba będzie też odrobinę zmienić jasność czy kolorystykę albo zmniejszyć kontrast. Przede wszystkim nie wklejaj go na warstwę ze zdjęciem, tylko najpierw dopasuj na osobnej warstwie powyżej.
Zamiast fotomontażu z garniturem, można też usunąć napisy z tej koszulki i zmienić jaj kolor na czarny czy ciemny granat. Może tak będzie bardziej realistycznie i jednocześnie w miarę elegancko.
A samo zdjęcie radziłabym zeskanować, bo takie zdjęcie zdjęcia to w ogóle źle wygląda, widać odbicie światła i zwalona perspektywa
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Fotomontaż: postarzenie zdjęcia, aby pozostało kolorowe?
Skocz do: