Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Tworzenie dodatków do Trainz Simulator: problem z przezroczystością
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tworzenie dodatków do Trainz Simulator: problem z przezroczystością  (Przeczytany 795 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
paween
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 25.01.2021, 11:23:38 »

Witam, od dłuższego czasu zajmuję się tworzeniem dodatków do Trainz Simulator 2019 za pomocą GIMPa i Google Sketchup. Z modelami 3D domków czy innych obiektów scenery nie mam problemu, natomiast z tłami 2D (fragmenty wiejskich krajobrazów które służą za tła na wirtualnych makietach) borykam się z problemem złego wyświetlania krawędzi drzew przy wyciętym niebie za pomocą kanału alpha. Z niektórymi zdjęciami jest wszystko OK, natomiast niektóre mają poszarpane brzydkie krawędzie (jak na screenie zalinkowanym poniżej) i żadne zmiany Progowania tu nie pomagają. Czy jest w GIMP 2.10 jakaś opcja która wyeliminuje tą szarą alphę?

https://images.n3vgames.com/trainzportal/mytrainz/780427/screenshots/222046/1000/My-Trainz-Screenshot-Image.jpg

Pozdrawiam serdecznie

//be@: poprawiłam tytuł i odnośnik na bezpośredni
« Ostatnia zmiana: 26.02.2021, 14:46:23 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.01.2021, 11:39:26 »

Niestety nie znam tego programu, nie wiem w jakim formacie te zdjęcia są zapisywane ani jak wyglądają bezpośrednio po obróbce.
Rozumiem, że po usunięciu nieba i zapisie do PNG nie ma takiego problemu, tylko pojawia się dopiero w tym Trainz Simulatorze?
Kiedyś jak robiłam sobie własne przyciski do Windows w formacie BMP, to musiałam pod półprzezroczystość podkładać czarny. Może o to chodzi?
Zapisane
paween
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.01.2021, 11:45:43 »

Zapisuję je w formacie .tga / Targa, taki format najlepiej Trainz znosi. Ale png i jpg z tego co pamiętam też 'łyknie'
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.01.2021, 11:48:36 »

O formacie TGA nic mi nie wiadomo, więc chyba nie pomogę Smutny
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Tworzenie dodatków do Trainz Simulator: problem z przezroczystością
Skocz do: