Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zmiana koloru elementu gifa  (Przeczytany 747 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mirasol
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Mirasol


Zobacz profil
« : 13.01.2021, 10:35:40 »

Dzień dobry, szukam pomocy. Nie znalazłam podobnego wątku.

Muszę zmienić kolor (na konkretny) dwóch elementów gifa. Jest to postać, kobiety w białej koszuli i pomarańczowych spodniach. Mam zmienić na jasnoniebieskie spodnie i pomarańczową koszulę. Gdy zaznaczam spodnie przez: zaznaczanie według koloru to program wychwytuje też jej usta i stają się niebieskie. Jak mogę to zrobić? Jak zmienić te kolory? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.01.2021, 10:41:05 »

Zaznaczaj różdżką. A najlepszy efekt uzyskasz powiększając sobie obraz i zaznaczając dokładnie lassem wzdłuż krawędzi. Później dla wygładzenia warto zmienić zaznaczenie na ścieżkę i ponownie ścieżkę w zaznaczenie.

Polecam też tutorial: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,31.0.html
Zapisane
Mirasol
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Mirasol


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.01.2021, 12:05:04 »

Dziękuje za odpowiedź. Mam 180 warstw, jeśli zaznaczę spodnie na pierwszej warstwie i powielę na wszystkie pozostałe to później w momencie ruchu wychodzi mi kolor poprzedni...jest jakiś sposób?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.01.2021, 12:22:00 »

Ach, no bo to animacja. Jeśli ten element jest ruchomy, to trzeba go będzie zaznaczać na każdej warstwie z osobna. W takim razie faktycznie lepiej użyć różdżki. Jest jeszcze jakiś sposób z podmianą koloru, ale niezbyt ostatnio siedzę w GIMP-ie, a przede wszystkim nie wiem jak to wygląda. Musiałabym widzieć tę animację i wiedzieć które elementy mają być zmienione i na jaki dokładnie kolor, to wtedy może bym wykombinowała jakiś szybszy sposób
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Zmiana koloru elementu gifa
Skocz do: