Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Poprawa włosów  (Przeczytany 2474 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacek1974
Gość
« : 09.01.2021, 12:12:18 »

Mam takie pytanie - jak poprawić na zdjęciu włosy u góry na fotografii poniżej. Nigdy nie miałem styczności z programem Gimp, i nie bardzo się orientuje jak to uczynić. Dodam jeszcze że zdjęcie zostanie pomniejszone do wymiarów 80x100px. Problem ten będzie zauważalny gdy pomniejsze zdjęcie do 80x100px. Za każdą pomoc dziękuje z góry.   


* Boost.jpg (173.32 KB, 395x500 - wyświetlony 76 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.01.2021, 12:17:50 »

Ale co z nimi nie tak? Ogólnie na całym zdjęciu widać chyba fakturę papieru czy jakąś morę, ale nie wiem czy o to chodzi. No i widać, że wycięte z tła, w sumie to spory kawałek tego tła został przy włosach na górze
Zapisane
Jacek1974
Gość
« Odpowiedz #2 : 09.01.2021, 12:21:16 »

Jak pomniejsze zdjęcie 80x100px to dziwny jest szczyt głowy jak by ktoś uciął włosy albo je wymazał.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09.01.2021, 12:23:33 »

Bo tam właśnie ktoś źle wyciął z tła i został jego kawałek. Trzeba po prostu usunąć ten fragment, żeby zostały same włosy
Zapisane
Jacek1974
Gość
« Odpowiedz #4 : 09.01.2021, 12:27:55 »

A umiesz to zrobić, to proszę to zrób - bo ja nie umiem. Proszę pamiętaj że zdjęcie będzie pomniejszone do wymiarów 80x100px. Serdecznie dziękuje z góry.
Zapisane
Jacek1974
Gość
« Odpowiedz #5 : 09.01.2021, 18:02:34 »

be@ spytam się wprost - pomożesz czy nie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 09.01.2021, 21:52:36 »

Nie waruję tutaj przez cały dzień i noc Mrugnięcie
W zasadzie to w tym dziale pomagamy w obsłudze programu GIMP i tłumaczymy jak uzyskać dany efekt. Nie wykonujemy pracy za innych i nie świadczymy darmowych usług graficznych Język Od tego jest dział Prośby.
Tylko zastanawia mnie, po co tego GIMP-a instalowałeś, skoro nie masz chęci nauczyć się obróbki zdjęć Co?
Miałam zamiar mimo wszystko pomóc, ale twoja roszczeniowa postawa nieco mnie zniechęciła Smutny
Zapisane
Jacek1974
Gość
« Odpowiedz #7 : 09.01.2021, 21:55:59 »

Rozumiem i dziękuje za odpowiedź. Proszę o przeniesienie do działu Prośby. Może ktoś inny pomoże. Niestety musiałem się spytać o to czy pomożesz czy nie - wieczność nie będę czekał.
Zapisane
Jacek1974
Gość
« Odpowiedz #8 : 11.01.2021, 16:06:23 »

Tak wiele osób odwiedza forum i nikt nie chcę pomóc - wstyd mi jest za to forum. 
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 12.01.2021, 02:29:09 »

To raczej ty powinieneś się wstydzić swojego lenistwa i bezczelności. To nie jest forum "darmowe usługi graficzne". Tutaj przede wszystkim pomagamy w nauce obsługi programu GIMP i przy problemach technicznych z nim związanych. Wykonywanie czy obróbkę grafiki na prośbę użytkowników traktujemy marginalnie, chyba że chodzi o grafikę do celów charytatywnych lub pomoc użytkownikowi, który jest od dłuższego czasu aktywny na forum i widać, że stara się robić postępy, ale jeszcze coś go tam przerasta. Wtedy może liczyć na pomoc. A tu użytkownik, którego jedyną aktywnością są prośby o poprawę zdjęcia (bo to już druga taka prośba i w pierwszej otrzymałeś pomoc na zachętę dla nowego użytkownika, ale niczego się od tamtego czasu nie nauczyłeś). Zero prac w galerii, zero komentarzy pod pracami w galerii, zero postów świadczących o tym, że przynajmniej starałeś się czegoś nauczyć. Jednym słowem nic z siebie nie dałeś, nic nie wniosłeś dla forum, a tylko wymagasz. Naprawdę żenująca postawa
Zapisane
Jacek1974
Gość
« Odpowiedz #10 : 12.01.2021, 06:16:50 »

be@ - nie jestem leniwy ani bezczelny. Naucz się czytać ze zrozumieniem to co człowiek pisze - mam wrażenie że masz z Tym problem. Nie ważne jaki posty napisałem, ważne że proszę o pomoc. I uważaj co piszesz na przyszłość - bo za takie poniżanie człowieka powinnaś być usunięta jak moderator - bo się do tego nie nadajesz.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 12.01.2021, 06:20:22 »

Duży uśmiech
Nawet nie wiem jak to skomentować, to jest po prostu jakieś kuriozum
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: Poprawa włosów
Skocz do: