Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Dodatkowa klawiatura/konsola... hardware dla Gimp'a
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Dodatkowa klawiatura/konsola... hardware dla Gimp'a  (Przeczytany 3017 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Radek K
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Radek K


Zobacz profil
« : 15.11.2020, 00:31:07 »

Ktoś się spotkał, używa, lub używał dodatkowego sprzętu do zarządzania Gimpem?
Chodzi mi po głowie dodatkowa klawiatura, a jeszcze lepiej "konsola" - podstawowe narzędzia i suwaki, z możliwością sterowania Gimpem.
Myślę sobie, że da się to jakoś ogarnąć. Ktoś coś wie? A może znajdzie się jeszcze ktoś zainteresowany takim sprzętem?
« Ostatnia zmiana: 13.12.2020, 08:57:33 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.11.2020, 02:33:23 »

Ktoś tu już kiedyś pytał a takie urządzenie, chociaż to nie klawiatura: https://www.gimpuj.info/index.php?topic=67276.0
W każdym razie ja nigdy takiej potrzeby nie miałam i raczej nikt tu nie używał. Uważam, że takie urządzenie, to tylko gdy ktoś zajmuje się obróbką zdjęć zarobkowo i że tak powiem, na akord.
A tak normalnie, to znacznie bardziej potrzebnym sprzętem jest tablet graficzny, również do obróbki zdjęć. Dla wielu grafików bardzo ważnym narzędziem jest mysz, aczkolwiek ja nie używam, to się nie wypowiem. W każdym razie na facebookowych grupach graficznych jest sporo postów na temat myszy i innych urządzeń wskazujących.
Klawiatury, to bardziej strefa zainteresowań graczy Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 15.11.2020, 04:54:59 wysłane przez be@ » Zapisane
Radek K
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Radek K


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.11.2020, 13:59:33 »

be@ dzięki za odp. nie pomyślałem o jeszcze jednym ekranie - świetny pomysł.
Niestety tamten projekt został porzucony, ale to dobry trop.

Tak do zdjęć, tak na akord - szybciej skończę to mam wolne, wygoda i funkcjonalność gratis Uśmiech
Brakuje mi jednoklikowych klawiszy narzędzi i operacji, a także suwaków - dedykowana "klawiatura" byłaby super.

Mój pomysł na dziś to adaptacja klawiatury numerycznej i naklejki - wydaje się do ogarnięcia.
Gorzej z suwakami, programistą nie jestem, liczę że znajdzie się jeszcze ktoś zainteresowany projektem.

Oto co już znalazłem, więc się da:
1. Loupedeck np. Creative Tool, albo Live /odpowiada mi wymiar/, ale w rękach nie miałem, dla mnie są za drogie.
Jest dedykowany do tej roboty Loupedeck Photo Editing pewnie super ale i duży i drogi: Console


2. Klawiatruy do komercyjnego programu graficznego, którego imienia nie warto na tym forum wymieniać Mrugnięcie
Dla mnie są za duże i zagmatwane, wolałbym kilka narzędzi i suwaków, najlepiej do wyboru i zmiany.
Z klawiatur mini, ciekawy projekt /i to by było blisko/ niestety do programu jak wyżej, drogi.


4. Myszy giganty, jest tego trochę i można adaptować, np: OOMouse


5. TourBox - to jest prawie to, obstawiam bo nie testowałem. Do nabycia na chińskim portalu ok. 650 PLN
Chodzi mi dokładnie o taki sposób/rodzaj/styl pracy:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0NHyb3jIjeM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0NHyb3jIjeM</a>

Kupne pewnie dobre, ale drogie, w mniejszych mało suwaków, aż taki pro nie jestem, mnie raczej o zabawę chodzi.
Może kogoś zainteresuje, może ktoś coś dorzuci, albo wymyśli jak domowym sposobem ogarnąć taki sprzęt.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.11.2020, 14:08:05 »

To ja myślę, że prędzej ktoś pomoże na elektroda.pl albo jakimś forum informatycznym a najlepiej grupie facebookowej. Tu niestety trochę mało ludzi, zresztą ogólnie fora umierają i na większości teraz mniej użytkowników.
Co do myszy, to ja kiedyś korzystałam z fajnego, darmowego programiku, który pozwalał przypisywać wybrane operacje do przycisków myszy, bo zepsuł mi się touchpad i przez krótki czas używałam myszy z chyba pięcioma przyciskami. Programik nazywał się X-Mouse Button Control
Zapisane
Radek K
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Radek K


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.11.2020, 14:28:12 »

Ok. dzięki za rady, poszukam też w innych miejscach. Program pod USB super idea, do tego mała klawiatura numeryczna i połowa sukcesu. Z tego co zrozumiałem z linków z podrzuconego wyżej tematu, da się ogarnąć sterowanie po MIDI. Pytanie na czym, jak to szybko i tanio zrobić, i czy MIDI w "oknach" da radę? Jak coś znajdę/wykombinuję to wrzucę. Zachęcam zainteresowanych do dzielenia się pomysłami/informacjami/sposobami na usprawnienie pracy z Gimpem za pomocą hardware Uśmiech

EDIT, 10.12.2020:
Nie zupełnie tego szukałem, jestem więcej niż zadowolony bo znalazłem to o co mi chodziło Uśmiech
Dzięki be@ która mnie naprowadziła trafiłem między innymi na soft  Macro Deck który polecam.
Są inne podobne programy, ale ten jest ok... mały prosty, łatwo konfigurowalny wystarczająco /dla mnie/ rozbudowany.
Rozkmina zajmuje mało czasu, dla mnie jest to super rozwiązanie, działa w sieci Wi-fi i przez kabel USB.
Do rozkminy i pobrania bezpośrednio od autora /za nic nie ręczę, nie znam gościa, pozdrawiam/:

www macrodeck org

Na foto jeden z kilku moich ekranów:


* MacroDeck.JPG (75.67 KB, 400x400 - wyświetlony 76 razy.)
« Ostatnia zmiana: 10.12.2020, 23:48:11 wysłane przez Radek K » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10.12.2020, 23:21:12 »

Kolegą to nie jestem, bo płci nie zmieniałam, ale fajnie że wrzuciłeś rozwiązanie Uśmiech
Zapisane
Radek K
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Radek K


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11.12.2020, 00:00:06 »

Be@ najmocniej przepraszam. Zmylił mnie tytuł "Moderator globalny". Jestem na forum nowy nie przyglądałem się, troch trudno, bo same mikro czcionki i mikro ikonki. No przeoczyłem. Jeszcze raz przepraszam.

Tematu nie zamykam może ktoś coś dorzuci. Poszukiwań nie kończę, jak znajdę coś sensownego to wkleję, choć to co znalazłem świetnie się sprawdza.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Dodatkowa klawiatura/konsola... hardware dla Gimp'a
Skocz do: