Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak wstawić obraz w boki sześcianu?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak wstawić obraz w boki sześcianu?  (Przeczytany 1101 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Snaq
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Snaq


Zobacz profil
« : 30.10.2020, 14:31:32 »

Witam, jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o gimpa. Potrzebuje aby zdjęcie z frontu było u góry i po boku. Dobrze dopasowane. Nie mam pojęcia jak to zrobić.. Bardzo dziękuje za jakąkolwiek pomoc Uśmiech

« Ostatnia zmiana: 24.11.2020, 18:30:36 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.10.2020, 14:41:37 »

Zaznacz zaznaczeniem prostokątnym zdjęcie z frontu, skopiuj i wklej jako nową warstwę, a następnie dostosuj jego kształt używając narzędzi do przekształcania, jak np. perspektywa czy uniwersalne przekształcenie (nie wiem której wersji GIMP-a używasz).
Inny sposób, to na frontowym zdjęciu użyć filtra Odwzorowania -> Odwzorowanie obiektu: Prostopadłościan. W okienku filtra dla każdej ścianki wskazujesz warstwę ze zdjęciem, a filtr utworzy z niego taką kostkę
Zapisane
Snaq
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Snaq


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.10.2020, 15:22:22 »

Zrobiłem pierwszym sposobem i wyszło coś takiego. Robiłem też drugim ale nie wychodzi, dodam że front zdjęcia jest wklejony osobno przeze mnie i pewnie dlatego nie wychodzi. Jeśli chciałbym od nowa stworzyć taki sześcian to jak to zrobić? Próbowałem z samym frontem w osobnym okienku poprzez opcję Odwzorowanie ale nie wychodzi taki jak na zdjęciu.. Nie mogę ustawić tych boków tak..

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.10.2020, 15:28:12 »

Stosujesz filtr na warstwie z tym zdjęciem? I w zakładce, w której wybiera się boki sześcianu, wskazujesz też warstwę z tym zdjęciem? Może po prostu jakoś niewłaściwie ustawiasz parametry filtra? No ale nie wiem jakie masz ustawienia ani jak wygląda ich efekt, więc ciężko doradzić w ciemno Smutny
A tym pierwszym sposobem wyszło całkiem nieźle jak na pierwszą próbę, można jeszcze pocieniować gradientem na pokrywaniu. Ogólnie po prostu potrzebujesz nabrać trochę wprawy Mrugnięcie
Zapisane
Snaq
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Snaq


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 31.10.2020, 12:09:10 »

W jaki sposób można cieniować gradientem?  Chichot Robi mi się jakaś powłoka na całym obrazie  Chichot Ale dzięki za porady, pobawię się i może czegoś nauczę przy okazji. Tak btw. polecacie jakieś poradniki, które mogą mi się przydać? Widziałem, że na stronie macie jakieś ale nie chce mi się przerabiać wszystkich bo nie mam czasu. Chciałbym się jeszcze nauczyć jak np. wstawiać kilka przedmiotów na jednym zdjęciu. Tak jak macie na allegro przedmiot główny i wokoło inne przedmioty które są w zestawie. Dzięki za pomoc  Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 31.10.2020, 14:42:14 »

Napisałam przecież, że "na pokrywaniu", więc zmień tryb gradientu na pokrywanie, a najlepiej, to dodaj powyżej nową, przezroczystą warstwę, zmień jej tryb na Pokrywanie i tam sobie stosuj gradient, już w zwykłym trybie. Tak będzie wygodniej i bezpieczniej niż bezpośrednio na zdjęciu. I zawsze można jeszcze dostosować wtedy poziom krycia warstwy, albo ją powielić, żeby zmniejszyć lub zwiększyć siłę cieniowania. Czasami też trzeba najpierw zaznaczyć obszar, który chcesz pocieniować Mrugnięcie
Co do tutoriali forumowych, to polecam te z działu Edycja fotografii, zwłaszcza najnowsze. Niestety, większość jest już dość wiekowa, do starszych wersji GIMP-a, więc można się pogubić Smutny W każdym razie zawsze możesz dopytać w wątku z konkretnym tutorialem, gdybyś miał problem np. ze znalezieniem jakiejś opcji. No i nie ma ich tam aż tak wiele, każdy jest opisany i ma poglądową miniaturkę, więc w miarę łatwo znajdziesz te, których akurat będziesz potrzebował. Ogólnie jak chcesz przeglądać tutoriale, to zawsze wybieraj z zakładki w górnym menu, wtedy będziesz mieć widok indexu z miniaturkami.
Z innych kategorii na pewno przyda się jeszcze ten o usuwaniu tła: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,31.0.html
« Ostatnia zmiana: 31.10.2020, 14:54:14 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak wstawić obraz w boki sześcianu?
Skocz do: