Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wygładzenie konturów grafiki
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wygładzenie konturów grafiki  (Przeczytany 762 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
breeam
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

breeam


Zobacz profil
« : 03.10.2020, 09:36:48 »

Witam, mam duży problem pewnie z łatwą rzeczą ale nie mogę sobie poradzić z wyostrzeniem grafiki jak na zdjęciu. Używałem opcji zaznacz - różdżka, Zaznaczenie\zmniejsz, Zaznaczenie\wygładź, i widzę, że samo zaznaczenie ładnie pokazuje, ale jak chce wyciąć tylko zaznaczone, albo wypełnić kolorem to wychodzi mi poza obszar zaznaczenia czego nie rozumiem bo po to zaznaczam, żeby pracować w obrębie zaznaczenia.
Proszę o podpowiedź jak to zrobić.

//be@: poprawiłam tytuł

* logo v7 czarny.xcf (441.85 KB - pobrany 47 razy.)
« Ostatnia zmiana: 24.11.2020, 18:36:42 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.10.2020, 11:50:46 »

W menu Zaznaczenie nie ma opcji Wygładź (chyba, że używasz jakiejś przedpotopowej wersji GIMP-a). Jest tam tylko opcja Zmiękcz, a to nie to samo. Zmiękczenie sprawia, że krawędzie zaznaczenia są rozmyte.
Po co załączyłeś plik XCF, skoro nie ma w nim żadnego zaznaczenia?
Pokaż na zrzucie, której dokładnie opcji używasz do wygładzenia tego zaznaczenia i jak wygląda efekt wypełnienia kolorem po jej użyciu
Jeśli chcesz w ten sposób poprawić jakość logo z załączonego XCF, to niestety, nic z tego nie będzie
« Ostatnia zmiana: 04.10.2020, 18:58:28 wysłane przez be@ » Zapisane
breeam
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

breeam


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 04.10.2020, 20:38:19 »

Faktycznie chodziło o opcje "zmiękcz". Chciałem wykorzystać tą funkcję do wygładzenia linii, żeby nie było 'schodków' tak więc pytanie jakiego narzędzia użyć?


* zdj1.png (128.31 KB, 1255x822 - wyświetlony 68 razy.)

* zdj2.png (41.51 KB, 1258x837 - wyświetlony 71 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04.10.2020, 20:41:47 »

W przypadku tego logo niestety żadnego, bo i tak nie uzyskasz zadowalającego efektu. Jedyne co można zrobić, to poszukać wersji wektorowej. W przypadku braku wektora, trzeba poszukać obrazu w możliwie największych wymiarach/rozdzielczości oraz jak najlepszej jakości i przerysować w programie wektorowym.
A tak ogólnie najlepszym sposobem wygładzenia zaznaczenia jest zamiana na krzywe i ponownie na zaznaczenie.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wygładzenie konturów grafiki
Skocz do: