Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nowicjat Plejsa  (Przeczytany 11482 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
PlejsyBabciJadzi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 25.08.2020, 06:43:36 »

Witam.
Chciałem się z Wami podzielić moim 3-miesięcznym procesem tworzenia w Gimpie
Prace ułożę od najstarszej do najnowszej, wtedy będzie widoczny ten minimalny progres Mrugnięcie
Dajcie znać, czy będą z tego ludzie, czy dać sobie siana :3

















Zapisane

Ekskluzywny Menel
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 25.08.2020, 07:07:42 »

Cześć! Wygląda na to, że ludzie z Ciebie będą. Co do ocenienia postępów, to łatwiej byłoby nam jeśli opisywałbyś co właściwie robisz sam, a co było gotowe.
I tak na przykład praca z "rozpadającym" się na kawałki samochodem jest całkiem niezła. O ile efekt tych rozpadających się elementów zrobiłeś sam Mrugnięcie
Albo efekty, które zostały użyte w pracy z Peaky Blinders na napisie "GO:MOD CREW". Wygląda to nieźle, ale fajnie byłoby dla nas wiedzieć czy całość zrobiłeś sam (to znaczy od podstaw, tekst wprowadzony narzędziem tekstowym i edytowany aż do osiągnięcia widocznych efektów) czy część już była gotowa. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.
Co do całości, to większość prac jest przeładowana efektami. Większość początkujących w tego typu grafice tak właśnie robi. Myślę, że to skutek tego, że ucząc się programu odkrywamy jaki wiele efektów można stworzyć i jaki mamy potencjał w tworzeniu. I jak to fajnie sam określiłeś "świruje się" z tym wszystkim Mrugnięcie oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Później nabiera się ogłady i nie wrzuca tylu efektów do jednej pracy.
Jeśli miałabym Ci coś doradzić, to chyba to co słyszy większość początkujących: Ćwicz, rób, inspiruj się najlepszymi i czerp z tego przyjemność! Uśmiech
Czekam na kolejne prace!
Zapisane

PlejsyBabciJadzi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.08.2020, 07:18:25 »

Jedyne co miałem gotowe z internetu, to czcionki, c4d'y i rendery. Aczkolwiek nie omieszkałem wyciąć czegoś sam (np. postacie Peaky Blinders, czy Charmandera).
Wszystkie napisy są od zera zrobione przeze mnie, prócz tego białego "Peaky Blinders" w grafice nr 4.
Tła staram robić się sam "świrując" z gradientami. Najczęściej dorzucam do tła jakieś c4d'y i kombinuje na wszelakie sposoby. Czasami zamiast wrzucać gotowy c4d, bawię się fraktalami i szukam ciekawych efektów.
Wszelakie efekty, modyfikacje kolorów itd. robię sam.
Efekt rozpadu w grafice z samochodem to 100% moja robota, wtedy akurat byłem po tutorialu i zabawie maskami, więc spróbowałem pierwszy raz użyć tego w grafice.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2020, 07:51:28 wysłane przez PlejsyBabciJadzi » Zapisane

Ekskluzywny Menel
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 25.08.2020, 08:23:45 »

No i super! Teraz wiem, że program na pewno zrozumiałeś i dobrze wiesz jak go wykorzystać! Efekty wychodzą dobrze w tym sensie, że jak ma coś świecić to świeci, jak ma wyglądać na zniszczone, to wygląda. I to jest naprawdę połowa sukcesu. Teraz, jak wspomniałam wcześniej, warto skupić się na estetyce i więcej planować. Wyjaśniając dlaczego posłużę się omówieniem tej Twoje pracy:



Zacznę od napisów na dole grafiki (WŁAŚCICIEL PlejsyBabciJadzi oraz OPIEKUN SkeR). Rozumiem, że decydując się na znikomy kontrast między tłem a napisami, w celu wydobycia napisów z tła, dodałeś białe "rozświetlenie" pod literami. Moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Biały kolor, o ile wprowadził jakiś tam kontrast z tłem, to zatracił go z samym napisem ( a w szczególności tam gdzie jest jasny kolor). Wybór fontu z szeryfami oraz użycie gradientu w tych napisach dodatkowo potęguje jego słabą czytelność. Myślę, że sama zdecydowałabym się na użycie albo jednego koloru, albo gradientu składającego się z kolorów o mniejszym rozrzucie odcienia Uśmiech Np. od jasno niebieski do odrobinie ciemniejszy jasno niebieski Mrugnięcie plus opcjonalnie lekko rozmyty ciemniejszy cień, na kryciu multiply pod napisami.

Ramka wokół całej kompozycji według mnie także zbędna.

Logo 1shot2kill.pl moim zdaniem powinno być przesunięte bardziej w prawo, tak aby optycznie odciążyć tę lewą stronę i usunęłabym ten efekt rozmycia w ruchu.

Jasna, świecąca wstęga pod napisem INDIA MAPS AWP także wydaje mi się zbyteczna.

Tło ma mnóstwo walczących o uwagę odbiorcy efektów, tekstury, dymy, światła, cyferki, rozmycia, szumy. Z taką samą siłą walczą napisy ze swoimi gradientami, rozświetleniami itp. Tyle się dzieje, że panowie na środku w tym wszystkim nie wiedzą już nawet do czego strzelać Chichot

Także warto zaplanować sobie co na grafice jest najważniejsze, co w pierwszej kolejności ma przyciągnąć uwagę. Grafika aby się podobała wcale nie musi być aż tak "wypasiona". Tło oczywiście może mieć tekstury czy efekty, ale zazwyczaj korzystniej dla większości grafik jest wtedy gdy te efekty nie powodują osłabienia czytelności istotniejszych od tła elementów grafiki.

Potencjał masz duży. Umiesz wykorzystać program, zatem już czekam na progres! I pamiętaj baw się dobrze podczas tworzenia Mrugnięcie
Zapisane

PlejsyBabciJadzi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25.08.2020, 08:43:30 »

Dziękuję za cenne rady, na pewno będę miał to na uwadze następnym razem. Chichot
Zapisane

Ekskluzywny Menel
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Nowicjat Plejsa
Skocz do: