Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Nakładanie koloru/desenia na teksturę poszycia samolotu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nakładanie koloru/desenia na teksturę poszycia samolotu  (Przeczytany 826 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DA12345
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

DA12345


Zobacz profil
« : 30.05.2020, 00:24:34 »

WITAM.
Jestem nowy, zacząłem się bawić w grafikę w programie Paint, ale nie spełnia już moich aspiracji i mam pytanie czy można w GIMP-ie zrobić na rysunku załączonym, zmianę barwy tak by zachować poszycie samolotu?
-Przedstawione zdjęcie jest z Paint-a chcę nałożyć kamuflaż tak by zachować łączenia poszycia,nity itd.
Jak się za to zabrać jeśli jest taka możliwość w tym programie, dziękuję za wszelką pomoc.

//be@: Poprawiłam tytuł. Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3 i następnym razem prawidłowo nazywaj tematy Mrugnięcie


* poszycie.png (106 KB, 1062x541 - wyświetlony 113 razy.)
« Ostatnia zmiana: 12.08.2020, 18:48:07 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.05.2020, 02:51:15 »

Tak, jest taka możliwość. Deseń dodajesz jako nową warstwę powyżej poszycia i w oknie warstw zmieniasz jej tryb np. na Kolor. Najlepiej przetestować różne tryby, aby wybrać ten, który sprawdza się najlepiej. Poza zmianą trybu można też powielić warstwę z deseniem i manipulować poziomem jej krycia albo na kopii zastosować inny tryb.
Polecam zapoznać się z tutorialem:
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,53227.0.html
Zapisane
DA12345
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

DA12345


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.05.2020, 13:54:25 »

Panowie pomocy, do 3 w nocy grzebałem i nie wiem jak pracować dalej w gimp-ie , znalazłem film co mnie interesuje z taką pracą oto link: https://www.youtube.com/watch?v=TfIkc0VHfMk   
i stanąłem na 3,47 min. Nie mogę znależć jak to otwierać może ktoś metodą ławkowca mi wytłumaczy co spartoliłem że nie otwieram dalej Co? czy każdego gimpa można modyfikować Co? czy dogrywa się do niego brakujące programy Co?
ja mam zainstalowanego GIMP 2.10.18
ON Uśmiech ma tyle funkcji że na razie to blednę i robię się czerwony, ale wezwanie jest aby mnie nie przerosło, to nie PAINT.
Nadmieniam że mam GIMP-a od wczoraj także daruję kąśliwe uwagi....
ps.
będę upierdliwy do puki nie skończę pracy i przedstawię efekt końcowy pracy.Oczywiście nie mojej bo to jeszcze nie praca a wspólny mianownik.Dziękuję za pomoc i poświęcony czas.
be@-dziękuję za pomoc ale może jeszcze pomożesz.


do tej pory robiłem w Paint programie ale stwierdziłem że za mało ma już funkcji... czas na wyższy poziom .
« Ostatnia zmiana: 30.05.2020, 14:09:01 wysłane przez DA12345 » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.05.2020, 14:16:09 »

Nie wiem co masz na myśli, ale w 3,47 min. nikt niczego nie otwiera. Pan tylko włącza i wyłącza widoczność poszczególnych warstw klikając w ikonę oka, rozwija grupę warstw, a następnie klika PPM na wybranej warstwie i wybiera Kanał alfa na zaznaczenie, ale to już się dzieje po czwartej minucie. Nie wiem też, co konkretnie ma na tej warstwie, bo zaczyna od gotowego szablonu
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Nakładanie koloru/desenia na teksturę poszycia samolotu
Skocz do: