Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Instalacja Gimp 2.10.14  (Przeczytany 3260 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
czytelnik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

czytelnik


Zobacz profil
« : 20.02.2020, 13:51:49 »

Mam problem z zainstalowaniem gimpa 2.10.14. Po odinstalowaniu 2.10.8 wyczyściłem wszystkie śmieci z komputera. Przynajmniej tak mi się wydaje. Zainstalowałem nową wersję i ciągle mi wyskakuje i natychmiast znika okno konsoli z tekstem skopiowanym poniżej. Nie wiem już co robię nie tak. Dałem już za wygraną i chyba wrócę do poprzedniej wersji. Bedę wdzięczny za wszelką pomoc

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Prawa autorskie (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C: \ Users \ Michał> „C: \ Users \ Public \ Desktop \ GIMP 2.10.14.lnk”

C: \ Users \ Michał> „C: \ Program Files \ GIMP 2 \ bin \ gimp-2.10.exe”

C: \ Users \ Michał> „C: \ Program Files \ GIMP 2 \ bin \ gimp-console-2.10.exe”
../babl-0.1.72/babl/babl-internal.h:214 babl_log ()
OSTRZEŻENIE: instalacja babl wydaje się być zepsuta, w zapytaniu nie znaleziono rozszerzeń
ied
BABL_PATH (C: \ Program Files \ Gimp-2.8.4 \ lib \ babl-0.1) oznacza to brak SIMD / instruct
jony / specjalne przypadki szybkich ścieżek i
dostępne są tylko powolne konwersje referencji, aplikacje mogą nadal
uruchomione, ale oprogramowanie polegające na konwersji Babl będzie działało wolno

Komunikat GEGL: 11: 46: 00.810: B? Podczasd podczas w interpretacji modu? U? C: \ Program Files \ GI
MP 2 \ lib \ gegl-0.4 \ ff-load.dll ?: 'C: \ Program Files \ GIMP 2 \ lib \ gegl-0.4 \ ff-load.dl
l ': Nie moľna odnale «┼ określić? lonego modu? u.
Komunikat GEGL: 11: 46: 00.810: B? Podczasd podczas w interpretacji modu? U? C: \ Program Files \ GI
MP 2 \ lib \ gegl-0.4 \ ff-save.dll ?: 'C: \ Program Files \ GIMP 2 \ lib \ gegl-0.4 \ ff-save.dl
l ': Nie moľna odnale «┼ określić? lonego modu? u.
../babl-0.1.72/babl/babl-internal.h:222 babl_fatal ()
babl_format („CIE Lab double”): nie znaleziono
Nazwa „grep” nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,
program wykonywalny lub plik wsadowy.

C: \ Users \ Michał>
« Ostatnia zmiana: 01.03.2020, 11:19:31 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.02.2020, 14:54:37 »

Może pobrałeś instalkę nieodpowiednią dla swojego systemu, np. x64, a system 32-bitowy?
Poza tym jest już v. 2.10.16: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,68945.0.html - to może spróbuj zainstalować
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.02.2020, 17:28:28 »

Nie wiem skąd to ostatnie się wzięło, instalowałeś wersję na Windows?
Kod:
Nazwa „grep” nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,
program wykonywalny lub plik wsadowy.
« Ostatnia zmiana: 21.02.2020, 12:06:47 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
czytelnik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

czytelnik


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20.02.2020, 17:48:16 »

Gimpa 2.10.14 ściągałem z: https://www.gimp.org/downloads/ używając ten żółty klawisz. Mam Windowsa7 32 bity. Ściągnąłem później gimpa 2.10.16 jak proponował be@ i to samo. Po kliknięciu w ikonkę nie otwiera aplikacji. Sam już nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Nie będę wam więcej marudził i będę kombinował dalej. Dzięki za chęć niesienia pomocy
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20.02.2020, 22:05:19 »

To może jednak nie wyczyściłeś dokładnie systemu z plików GIMP-a po jego deinstalacji?
Napisz, co dokładnie zrobiłeś po odinstalowaniu ostatnio zainstalowanej wersji
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 21.02.2020, 07:04:58 »


BABL_PATH (C: \ Program Files \ Gimp-2.8.4 \ lib \ babl-0.1) oznacza to brak SIMD / instruct
Czy to nie jakiś folder GIMP-ie 2.8?
Zapisane

czytelnik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

czytelnik


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 21.02.2020, 13:09:02 »

Udało mi się wreszcie zainstalować gimpa 2.10.14. Otworzyłem edytor rejestru do którego nigdy nie zaglądałem. Zawsze czyściłem śmieci po zainstalowanych programach Clenerem lub Revo Unistallerem. Okazuje się, że te Clenery to mało i należy zajrzeć do edytora rejestru. Tam znalazłem wszystkie pliki i instalki po starych wersjach gimpa. Po wyczyszczeniu wreszcie zainstalowałem gimpa laugh

Dla tych co nie wiedzą napiszę jak włączyć edytor rejestru: Należy wcisnąć kombinację klawiszy Windows + R. Po otwarciu okna wpisujemy REGEDIT i otworzy się nam się okno w którym szukamy śmieci. Za pomocą klawisza edycja znajdującego się na ramce edytora można wpisać nazwę linków lub programów do usunięcia. Należy też uważać co się kasuje. Ja wpisywałem nazwy gimp lub gimp.exe i w ten sposób skasowałem wszystko.

Dodam, że dziękuję za chęć niesienia pomocy. Pozdrawiam
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 21.02.2020, 13:15:04 »

Mam tylko nadzieję, że najpierw skasowałeś same pliki, a dopiero później wpisy z rejestru. I że zrobiłeś sobie kopię zapasową przed kasowaniem wpisów, bo czasem można sobie nieźle nabruździć takim radosnym usuwaniem z rejestru Mrugnięcie
Pisałam już na forum wielokrotnie, że aby usunąć pozostałości, trzeba użyć wyszukiwarki i pokasować znalezione pliki, a dopiero później CCleaner
Zapisane
czytelnik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

czytelnik


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 21.02.2020, 18:12:15 »

Odinstalowałem gimpa w panelu sterowania. Później skasowałem w "pobrane" sprawdziłem na dysku "c" program files. Póniej użyłem Cloenera i Revo Unistaller. Na końcu usuwałem w edytorze rejestru. Gdy szukałem w edytorze pozostałości to wpisywałem nazwę gimp lub gimp.exe  Edytor wtedy wyświetlał znalezione pliki i instalki po starych gimpach a miałem ich kilka czego nie wyłapał Cloener i Revo. Krótko pisząc kasowałem pliki z nazwą gimp  Chichot  W przypadku kasowania innych plików nie związanych z gimpem można się pomylić i trzeba uważać i zrobić sobie kopię
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 21.02.2020, 23:15:19 »

Na dysku C pliki GIMP-a znajdują się także w folderze użytkownika. Następnym razem po prostu użyj wyszukiwarki systemowej lub dobrej zewnętrznej i przeszukaj cały dysk systemowy
Zapisane
czytelnik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

czytelnik


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 22.02.2020, 00:49:38 »

Na dysku C pliki GIMP-a znajdują się także w folderze użytkownika. Następnym razem po prostu użyj wyszukiwarki systemowej lub dobrej zewnętrznej i przeszukaj cały dysk systemowy

Dzięki
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Instalacja Gimp 2.10.14
Skocz do: