Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkProgramy graficzneWątek: 100 trików do najlepszych narzędzi graficznych free
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: 100 trików do najlepszych narzędzi graficznych free  (Przeczytany 2025 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DziadekB52
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

DziadekB52


Zobacz profil
« : 18.12.2019, 07:39:04 »

Widzę, że właśnie ukazała się kolejna książkowa pozycja KŚ dotycząca "grafiki",
właśnie pod takim tytułem jak w temacie.
Pewnie będzie o retuszu zdjęć, efektach, fotomontażu...plus płyta z programami.
Myślę, że warto mieć (za te paręnaście złotych).

Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.12.2019, 17:23:01 »

Czytałeś ją? Bo Twój post wskazuje, jakbyś na razie czekał na nią.
Zapisane
DziadekB52
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

DziadekB52


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.12.2019, 20:40:35 »

Tak, masz rację, niedawno widziałem zwiastun, więc tak z rozpędu...
Kupiłem, przeglądnęłem, wiele prostych i nie tylko tematów-trików, nie żałuję.
Polecam laikom.
Nie mam zamiaru reklamować, ale... http://ksplus.komputerswiat.pl/sklep#biblioteczka-5-2019
tak to wygląda.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.12.2019, 21:49:31 »

Załączona płyta ma zawierać "40 najlepszych narzędzi graficznych". Jest gdzieś lista tych narzędzi? Na stronach dostępnych bezpłatnie nie znalazłam takiej listy, a jedynie bardzo ogólnikowy opis Smutny Ew. może mógłbyś zrobić zrzut tej listy z płyty i tu zapodać (mam na myśli same nazwy)? Po prostu jestem ciekawa, jakie to narzędzia, skoro jest ich aż 40
Zapisane
DziadekB52
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

DziadekB52


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.12.2019, 10:45:40 »

Nie jest ich aż 40 tylko, 40. A mogło być o wiele więcej.Ale myślę, że chodzi o...o taki szybki poradnik jak coś zrobić.
...foto z zawartością płyty tak na szybkiego......
Niedawno był"tam" programik Perspective Pilot, Co? , więc napisałem do Nich aby "dali" Topaz Co?


* KŚ+.JPG (381.93 KB, 976x976 - wyświetlony 254 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19.12.2019, 22:53:38 »

@DziadekB52 - dziękuję Uśmiech No 40 to wg mnie dużo, jeśli to mają być "najlepsze", a nie jakiekolwiek darmowe Mrugnięcie
Nie znam niektórych programów z tej listy, ale brakuje mi tutaj świetnego, darmowego programiku FotoSketcher. Dodatkową zaletą jest polskie menu.
Swego czasu testowałam różne darmowe programy do zrzutów ekranu, ale nie znalazłam ideału. Najwygodniejszy jak dla mnie jest FastStone Capture - stara wersja jest darmowa, ale niestety, opcja zrzutów przewijanego okna działa w niej już nieco kulawo. Niemniej jednak nie udało mi się znaleźć programu, który by sobie z tym radził wystarczająco dobrze i aby jednocześnie był wygodny w obsłudze Smutny Na pewno jednym z lepszych jest wymieniony na liście PicPick i ShareX, no ale to już zależy, jakie ktoś ma potrzeby i wymagania Mrugnięcie
Zaciekawił mnie ten Fotor, chyba sobie przetestuję
Zapisane
DziadekB52
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

DziadekB52


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 20.12.2019, 06:31:14 »

Do zrzutów pewnie dobrym jest AhompooSnap, ale to kobyła i chyba płatny.
...tak orientacyjnie https://www.dobreprogramy.pl/Przechwytywanie-obrazu,Programy,Windows,150.html
A do samego zrzutu to skrót Win+PrtScr i chyba leci do "Obrazy"
Kiedyś używałem do stron https://www.programosy.pl/program,webshot.html
 ale podczas tłumaczenia na j.polski zrzut pozostawał po ang.
Niedawno natknęłem się na rozszerzenie do Googli...https://chrome.google.com/webstore/detail/full-page-screen-capture/fdpohaocaechififmbbbbbknoalclacl i nie jest źle.
Nie wiem czy jest odpowiednik na "Liska" czy co tam.
 ....i nie smucę się laugh
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 20.12.2019, 13:12:58 »

Co jest dla kogo dobre, to już kwestia tego, do czego ten ktoś takiego programu potrzebuje. Ashampoo Snap testowałam i jest to niewygodna, kobylasta qpa.
Dodatek do przeglądarki też mnie nie zbawi, bo nie robię zrzutów tylko w przeglądarce. Szukałam programu, który radzi sobie ze zrzutami przewijanych okien systemowych, jak np. okno menadżera zadań czy usług. I tu niestety doopa. Większość programów tego nie ogarnia, a te co jako tako ogarniają, to i tak są mocno niewygodne
Zapisane
DziadekB52
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

DziadekB52


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20.12.2019, 22:22:07 »

Orłem nie jestem, ale może chodzi o aktywne okna.
...se można poszukać https://www.programosy.pl/kategoria,przechwytywanie_ekranu,1,1.html
...https://portable.info.pl/faststone-capture-portable/

Wypróbuj Snipaste!!!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 21.12.2019, 19:40:41 »

Kiedyś szukałam i testowałam chyba z 10 różnych aplikacji. Snipaste akurat nie kojarzę, to sprawdzę jeszcze i to, dzięki Uśmiech

@Edycja:
Niestety, Snipaste w ogóle nie ma takiej opcji.
Ogólnie ze wszystkich testowanych najlepiej z przewijaniem okien systemowych radzi sobie ShareX, ale też trzeba trochę kombinować, więc no nie jest to takie całkowicie wygodne.

A gdybym miała jeszcze polecić naprawdę dobre i przydatne narzędzia, które nie znalazły się na tej płytce, byłby to SVG Explorer Extension, który pozwala na podgląd miniatur SVG w oknie eksploratora Windows, tak samo jak natywnie są wyświetlane miniatury PNG czy JPG.
Polecam także programik Seer, który pokazuje podgląd (nie miniaturę) SVG, AI, PSD, PNG, JPG czy GIF po wybraniu pliku i kliknięciu w spację. Działa szybciej niż otwieranie w przeglądarce grafiki, jeśli chce się tylko zerknąć. Niestety, podglądu XCF nie pokazuje Smutny
« Ostatnia zmiana: 21.12.2019, 21:32:00 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkProgramy graficzneWątek: 100 trików do najlepszych narzędzi graficznych free
Skocz do: