Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zniekształcony napis po łuku
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zniekształcony napis po łuku  (Przeczytany 1952 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Colorful
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 114
Galeria Użytkownika

Colorful


Zobacz profil
« : 09.11.2019, 21:33:30 »

Dosyć często robię napis po łuku, ale niestety wydaje mi się, że gimp się do tego nie nadaje, albo ja coś źle robię. Otóż po zrobieniu napisu po łuku gimp go tak jakby zniekształca.
Jestem zmuszony robić ten napis w inkscape (jest znacznie lepiej) i potem przerzucać do gimpa.

//be@: tag [ROZ] należy wstawiać przed tytułem. Poprawiłam
« Ostatnia zmiana: 29.11.2019, 16:37:43 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.11.2019, 21:34:41 »

A jakim sposobem ten napis tworzysz? Wzdłuż ścieżki czy korzystając ze skryptu Napis na okręgu?
Możesz pokazać na czym polega to zniekształcenie i wstawić zrzut napisu przed i po wygięciu go w łuk?
Zapisane
Colorful
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 114
Galeria Użytkownika

Colorful


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09.11.2019, 21:54:12 »

Tworze przez ścieżki, tak jak na tym filmiku: https://youtu.be/_Wq_A-jkWQE

W załączniku jak wyszło. Wystarczy spojrzeć na "U" albo "Z" na zwykłym napisie oraz na napisie po okręgu.
Druga sprawa jest taka, że napis nie idzie równo po pomarańczowym okregu, jest nierówno


* DLA GIMPUJ2131232.PNG (35.93 KB, 767x588 - wyświetlony 246 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09.11.2019, 22:00:07 »

Nie przypominam sobie, aby ktoś zgłaszał taki błąd kiedykolwiek, ale mogłam coś przegapić. W każdym razie spróbuj zamiast ścieżki użyć opcji ze skryptu. W najnowszej wersji GIMP-a nie ma go już chyba na stanie, ale można sobie przenieść z v.2.8. Ew. mogę podrzucić.

Napisz jeszcze, której dokładnie wersji GIMP-a używasz. Sama mam 2.8 i 2.10, ale nie tą najnowszą i nie używam GIMP-a do tworzenia napisów, więc musiałabym to specjalnie sprawdzać
Zapisane
Colorful
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 114
Galeria Użytkownika

Colorful


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.11.2019, 22:22:12 »

Obecnie mam wersje gimpa 2.10.14
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.11.2019, 22:26:04 »

Ja mam 2.10.10, więc będę musiała zainstalować 2.10.14, aby to sprawdzić, chociaż podejrzewam, że dzieje się tak w każdej wersji i że to normalne w GIMP Smutny
Lepiej więc użyć skryptu, o którym pisałam wcześniej. W v. 2.8 był w menu: Plik -> Utwórz -> Logo -> Napis na okręgu
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 09.11.2019, 23:24:06 »

Sprawdziłam na razie w v.2.10.10 i u mnie napis trzyma się kształtu ścieżki, jednak niektóre litery są nieznacznie zniekształcone. Podejrzewam, że u Ciebie zawiniło źle dopasowane pole tekstowe. Musi ono dokładnie przylegać do granic napisu, inaczej tekst nie będzie przebiegał dokładnie wzdłuż ścieżki, tylko w pewnej odległości od niej i stąd rozbieżność kształtu tych łuków. Myślę, że zniekształcenia samych liter nie da się uniknąć Smutny
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zniekształcony napis po łuku
Skocz do: