Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Huion  (Przeczytany 2304 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zaocisco
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika

zaocisco


Zobacz profil
« : 09.11.2019, 00:36:39 »

Mam pytanie czy ktoś miał z Was styczność z produktami marki Huion? Jak oceniacie jakość tych produktów?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.11.2019, 01:00:07 »

Nie miałam, ale planuję zakupić tablet tej marki z wyświetlaczem. Na facebookowej grupie graficznej jest sporo postów dotyczących tabletów tej marki i mają bardzo dobrą opinię
Zapisane
AdamS1981
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-BY-NC
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

AdamS1981


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09.11.2019, 21:25:46 »

Mam od niedawna H640P, póki co uczę się go używać. Trzeba się przyzwyczaić do charakterystycznego działania. Tablet wykorzystuję przede wszystkim do retuszu zdjęć, rzadziej do rysowania od podstaw.

Jakość wykonania tabletu jest doskonała; nic nie trzeszczy, nie skrzypi doskonale wszystko spasowane, klawisze pracują z wyczuwalnym kliknięciem, chociaż nieco hałasują (mogłyby pracować bardziej miękko); podczas zbliżania piórka, czy włączania klawiszy malutka biała dioda świeci nieco bardziej - nie widzę dla tego jakiegoś specjalnego zastosowania, ot... taki gadżet, ale wygląda fajnie (chyba, że nie wiem jak to wykorzystać  Co?). Klawisze tabletu można zablokować (mały suwak na obudowie). Sama powierzchnia tabletu (cała) bardzo przyjemna w dotyku, matowa - coś jak satynowany papier; brzeg urządzenia - lekko chropowaty. Nie zauważyłem szczególnej tendencji do brudzenia się powierzchni roboczej. Jak na moje potrzeby wielkość jest OK (chociaż przed zakupem wahałem się czy nie wziąć H950; wolałem jednak nie utopić dodatkowej kasy, gdyby okazało się, że tablet to nie dla mnie - póki co ta wielkość wydaje się optymalna).

Piórko dokładnie wykonane, chociaż dla mnie nieco za lekkie (może dla tego, że na co dzień piszę klasycznym piórem). Piórko Huiona ma dwa przyciski, w miejscu trzymania wykończone miękką gumą.
Podobnie stojak na piórko - wydaje się nieco za lekki - wystarczy trącić i można przewrócić - niby nic się nie dzieje, ale... gdyby go na dole dociążyć. Mógłby jeszcze mieć antypoślizgowe stopki / powierzchnię stykającą się ze stołem (tablet ma takie gumowe nóżki i się nie ślizga). W stojaku dodatkowe rysiki (8 szt.).

Połączenie z komputerem przez kabel USB, od strony tabletu kabelek kątowy. Sterowniki pobrałem ze strony producenta - z Win 7 32-bit - wszystko działa OK. Pełna konfiguracja zarówno klawiszy na tablecie jaki i na piórku. Niby w 640 jest ich tyko 6, ale po odpowiednim przypisaniu - wystarczają (ja ustawiłem, to czego najczęściej używam: na tablecie: powiększanie strony, pomniejszanie strony, pędzel, gumkę, powiększanie rozmiaru pędzla, zmniejszanie rozmiaru pędzla; na piórku: cofanie ostatniej czynności i próbnik koloru).
Przestawienie GMIPa z myszy na tablet, proste - od razu wszystko działa poprawnie. Pracowanie z możliwością dozowania siły nacisku - to jest to!

Takie są moje ogólne spostrzeżenia dotyczące Huiona H640P; mam nadzieję, że z innymi ich produktami jest podobnie. Niby można bez tego urządzenia pracować, ale za niecałe 200 zł z przesyłką... Generalnie - polecam niezdecydowanym!
Zapisane
Zaciekawiony340
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Zaciekawiony340


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09.08.2021, 18:17:53 »

Wiem, że temat jest archiwalny ale jak najbardziej aktualny

Doszedł do mnie tablet w wersji bez wyświetlacza. Po wgraniu sterowników z płytki i ściągnięciu dodatkowych sterowników komputer zaczął zdecydowanie powolniej chodzić, nawet bez podłączonego tabletu. Czy tylko ja mam ten problem? Pozdrawiam,
Zapisane
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.08.2021, 18:06:55 »

Popatrz co masz załączone. To że wolniej zaczął chodzić nie musi być wina tabletu.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Huion
Skocz do: