Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeWasze poradniki (Moderator: davlasq)Wątek: Powiększanie i zmniejszanie widoku za pomocą Touch Ring. Tablet wacom.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Powiększanie i zmniejszanie widoku za pomocą Touch Ring. Tablet wacom.  (Przeczytany 1605 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« : 24.09.2019, 14:53:16 »

Jestem bardzo przyzwyczajona do sterowania widokiem obrazu za pomocą pierścienia Touch Ring w moich tabletach. Niestety w GIMP-ie ta funkcja nie działała (Znaczy, tak myślałam do niedawana Uśmiech).
Jeśli ta funkcja w waszym tablecie także nie działa w GIMP-ie, to może rozwiązanie, które proponuję rozwiąże problem. Metodę tę zastosowałam dla Wacom Intuos Pro M oraz Wacom Mobilestudio Pro.
Przede wszystkim sprawdź czy ustawienia tabletu w programie są w porządku. Takie ustawienia mam ja:




Dalej musimy przejść do ustawień sterownika naszego tabletu i klikamy w ustawienia pierścienia dotykowego. Wybieramy aplikację do której będą stosować się ustawienia:

Dalej, wybieramy skrót na pierścieniu, któremu chcemy przypisać nowe ustawienia. W tym przypadku "automatyczne przewijanie/powiększanie zmieniamy na "naciśnięcie klawisza". Pojawi się okno, gdzie możemy przypisać skróty programowe dla zmniejszania i powiększania widoku, wpisujemy nazwę i zatwierdzamy:


Mam nadzieję, że komuś ułatwi to pracę Uśmiech

Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeWasze poradniki (Moderator: davlasq)Wątek: Powiększanie i zmniejszanie widoku za pomocą Touch Ring. Tablet wacom.
Skocz do: