Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Blokada funkcji przesuwania widoku.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Blokada funkcji przesuwania widoku.  (Przeczytany 1229 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zour3141
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Zour3141


Zobacz profil
« : 03.09.2019, 11:53:56 »

Witam

Podczas wykonywania obrazu w Gimpie na mojej klawiaturze usiadła papuga która zupełnie przypadkiem włączyła jakiś nieznany skrót klawiszowy. W wyniku tego uruchomiła się funkcja przesuwania widoku, tzn. cały obraz podąża za kursorem niezależnie od tego czy jakikolwiek przycisk myszy jest naciśnięty czy nie. W programie nie działają żadne przyciski z wyjątkiem tych odpowiedzialnych za minimalizację, maksymalizację i zamknięcie programu. Przeszukałem listę skrótów klawiszowych i nie znalazłem żadnego który by odpowiadał mojemu problemowi.

Jak można wyjść z tego stanu?

Z góry dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: 03.09.2019, 17:24:37 wysłane przez Zour3141 » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 03.09.2019, 12:28:44 »

To wygląda trochę jakbyś miał cały czas wciśnięty klawisz spacji. Czy wszystkie inne aplikacje działają jak trzeba? Czy problem nie ustępuje nawet po zamknięciu oraz ponownym uruchomieniu GIMP-a?
Zapisane

Zour3141
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Zour3141


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.09.2019, 14:17:29 »

Wszystkie inne aplikacje działały jak trzeba.
Przycisk ESC nie przynosił żadnych rezultatów, wszelkie skróty klawiszowe również nie działały.

Po wyłączeniu za pomocą menadżera zadań i ponownym uruchomieniu program działał już normalnie.

Po wykonaniu kilku testów zgodnie z komentarzem Hasia stwierdziłem, że rzeczywiście - coś mogło zablokować się w przycisku spacji. Najprawdopodobniej gdy wciśnięta była spacja to przypadkiem został wciśnięty klawisz Start.
Znalazłem również rozwiązanie na przyszłość:
Gdy przesuwanie widoku się zablokuje to należy uruchomić Menu Start, przytrzymać spację, lewym przyciskiem myszy przejść do okna Gimp'a i puścić spację.

Dziękuję za pomoc, problem uznaję za rozwiązany
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Blokada funkcji przesuwania widoku.
Skocz do: