Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Przesunięcie zaznaczenia o dokładną wartość
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Przesunięcie zaznaczenia o dokładną wartość  (Przeczytany 995 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SabinaWH
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

SabinaWH


Zobacz profil
« : 12.08.2019, 23:24:29 »

Cześć wszystkim,
Czy mogę w GIMPie przesunąć zaznaczenie lub warstwę np. o 30cm w lewo i 30cm do góry? Widzę współrzędne w dolnym lewym rogu gdy przesuwam ręcznie ale czy można to zrobić wpisując gdzieś wartość przesunięcia? Przesuwanie ręcznie o taką wartość jest niedokładne i trudne Skwaszony
z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 23.08.2019, 19:02:26 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.08.2019, 03:38:21 »

Tak, dla warstwy użyj narzędzia wyrównanie wyrownanie lub opcji: Warstwa -> Przekształcenie -> Przesunięcie, a dla zaznaczenia możesz wpisać odpowiednie wartości w opcjach narzędzia, w sekcji Położenie.
Miałam też wrażenie, że gdzieś można było ustawić wielkość skoku dla narzędzia przesunięcie Przesuwanie przy użyciu strzałek klawiatury, ale jakoś nie mogę znaleźć. Może ktoś inny wie (chyba, że pomyliłam z Inkscape)?
Zapisane
SabinaWH
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

SabinaWH


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.08.2019, 22:26:38 »

Dziękuję, uratowałaś mnie!!  laugh
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Przesunięcie zaznaczenia o dokładną wartość
Skocz do: