Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Czym rysujecie? ( myszka, rysik itp.)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Czym rysujecie? ( myszka, rysik itp.)  (Przeczytany 5125 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jutrobedegrzeczna
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika

jutrobedegrzeczna


Zobacz profil
« : 31.07.2019, 21:46:52 »

Cześć

Mam takie pytanie. Czym rysujecie I przerabiacie zdjęcia? Rysikiem I opuszkiem palca dużo więcej można zdziałać I "wyczuć". Ja czuje rysik w dłoni jak kredke. Z myszką też się da. W ogóle ja zaczynałam touchpadem bo nie miałam nic lepszego. I czy kupić mała Yoge na Windowsie I instalować GIMP skoro ja więcej pracuje na zrobionych przeze mnie zdjeciach niz rysuje? Czy warto kupić jakiś tablet graficzny ? Czy istnieje coś takiego jak gimp na androida I działa płynnie  tak żeby kupić normalny tablet I na nim pracować??



Przepraszam za to moje I. Nie doszłam jeszcze  jak to wyłączyć
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 01.08.2019, 08:57:20 »

Ja rysuję na tablecie graficznym za pomocą piórka czułego na nacisk i pochylenie. Zaawansowane przerabianie zdjęć oraz większe prace graficzne także wykonuję na tablecie. Nie lubię i nie pracuję za pomocą touchpada a myszką pracuję tylko wtedy, kiedy nie mogę skorzystać z tabletu. Jednak i tak tylko wtedy, kiedy nie muszę nic narysować, ani robić zaawansowanego, czyli na przykład takie operacje jak: kadrowanie, skalowanie, dodawanie spadów, dodawanie jakiś filtrów itp.

Czy warto kupić tablet zależy, czy go potrzebujesz. Jeżeli chcesz rysować i malować to polecam zakupić tablet graficzny. Jeżeli twoje używanie programu graficznego to używanie filtrów na zdjęciach to niekoniecznie potrzebny jest tablet. Jeżeli jednak myślisz o fotomanipulacjach, to narzędzie czułe na nacisk bardzo ci się przyda.

Jest aplikacja na androida XGimp. Z opinii można się jednak dowiedzieć, że jest niewygodna. Jak jest naprawdę możesz oczywiście sprawdzić sama. Do przerabiania zdjęć jest też Adobe Photoshop Express.
Malowanie interesuje cię mniej, jednak jakbyś chciała sprawdzić, to do malowania na androida jest darmowy MediBang Paint, płatny ArtRage lub też aplikacje od Adobe: Adobe Photoshop Sketch albo Adobe Illustrator Draw do wektorów. Wymienione aplikacje od Adobe są darmowe, ale trzeba założyć konto Adobe. Sama nie używam żadnych z powyższych aplikacji, więc nie mogę więcej o nich powiedzieć niż to co można znaleźć w internecie.

Do Administratora:
Ziomiosław nie banuj za te Adobe Chichot
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Czym rysujecie? ( myszka, rysik itp.)
Skocz do: