Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wygładzenie zagnieceń materiału na zdjęciu produktowym
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wygładzenie zagnieceń materiału na zdjęciu produktowym  (Przeczytany 1906 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kintaro
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

kintaro


Zobacz profil
« : 31.07.2019, 08:03:21 »

Witam,
Mam taki problem, chodzi o produkty wystawiane na sklep internetowy. Torby wypycham tak, że na moje oko wszystko wygląda idealnie (ścianki toreb okładam tekturą, a środek wypełniam folią). Jak patrzę z pozycji aparatu to widać w niektórych miejscach zagniecenia, tak jak na załączonym zdjęciu. Czy za pomocą Gimpa można w jakiś sposób zniwelować te zniekształcenia, jeżeli tak, to jest może jakiś filmik, albo tutorial? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam

//be@: Poprawiłam tytuł


* IMG_0147.JPG (1436.94 KB, 2000x3000 - wyświetlony 343 razy.)
« Ostatnia zmiana: 17.08.2019, 05:17:45 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 31.07.2019, 11:35:31 »

Przy gładkim materiale bez wzoru nie byłoby problemu, wystarczyłoby użyć narzędzia łatka latka, ew. klonowanie Klonowanie. W tym przypadku niestety będzie trudniej. Spróbowałabym za pomocą Wavelet decompose: https://www.youtube.com/results?search_query=gimp+wavelet+decompose
Filtr rozkłada obraz na warstwy różniące się wielkością szczegółów. Melanżowy wzór będzie na warstwie z drobnymi szczegółami, a Ty musisz usunąć zagniecenia na warstwie z większymi szczegółami, na której nie widać wzoru.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wygładzenie zagnieceń materiału na zdjęciu produktowym
Skocz do: