Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Nie podgląda i nie otwiera plików własnych GIMP
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nie podgląda i nie otwiera plików własnych GIMP  (Przeczytany 2230 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
RychChem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

RychChem


Zobacz profil
« : 15.06.2019, 11:47:08 »

Gdy chcę otworzyć jakiś plik xcf lub xcf.bz2, czasem również jpg nie potrafi otworzyć podglądu takiego pliku, ani otworzyć pliku po kliknięciu 'otwórz', Problem wystąpił po przejściu na Windows 2.10 i powrocie do Windows 2.8.16 po usunięciu Windows 2.10. Próbowałem kilka razy powtórnie instalować Windows 2.8, ale bez poprawy sytuacji. Ktoś może coś podpowiedzieć?

* Obraz 2.pdf (231.64 KB - pobrany 70 razy.)
* Obraz 1.pdf (105.15 KB - pobrany 57 razy.)
« Ostatnia zmiana: 22.06.2019, 13:21:22 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.06.2019, 12:02:42 »

...Windows 2.10 i powrocie do Windows 2.8.16 po usunięciu Windows 2.10. Próbowałem kilka razy powtórnie instalować Windows 2.8, ale bez poprawy sytuacji.
Dlaczego zamiast GIMP piszesz Windows??
Jeśli te pliki były utworzone w GIMP 2.10, to GIMP 2.8 ich nie otworzy. Aczkolwiek plik JPG powinien otwierać. Może nie odinstalowałeś dokładnie poprzedniej wersji? Po odinstalowaniu GIMP-a trzeba bardzo dokładnie usunąć wszystkie pliki i foldery go dotyczące, zarówno te w katalogu instalacyjnym jak i w folderze użytkownika (użyć wyszukiwarki do ich znalezienia). Przeczyścić rejestr np. CCleanerem lub podobnym, zrestartować system i dopiero wtedy zainstalować GIMP-a ponownie.
Zapisane
RychChem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

RychChem


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.06.2019, 12:33:33 »

...Windows 2.10 i powrocie do Windows 2.8.16 po usunięciu Windows 2.10. Próbowałem kilka razy powtórnie instalować Windows 2.8, ale bez poprawy sytuacji.
Dlaczego zamiast GIMP piszesz Windows??
Jeśli te pliki były utworzone w GIMP 2.10, to GIMP 2.8 ich nie otworzy. Aczkolwiek plik JPG powinien otwierać. Może nie odinstalowałeś dokładnie poprzedniej wersji? Po odinstalowaniu GIMP-a trzeba bardzo dokładnie usunąć wszystkie pliki i foldery go dotyczące, zarówno te w katalogu instalacyjnym jak i w folderze użytkownika (użyć wyszukiwarki do ich znalezienia). Przeczyścić rejestr np. CCleanerem lub podobnym, zrestartować system i dopiero wtedy zainstalować GIMP-a ponownie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.06.2019, 12:40:59 »

Nie ma potrzeby cytować całości posta, pod którym bezpośrednio odpowiadasz.
I chyba coś ucięło część posta. Dzieje się tak często z powodu nadliczbowej spacji, więc sprawdź przed wysłaniem Mrugnięcie
Zapisane
RychChem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

RychChem


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.06.2019, 15:46:10 »

Fakt, powinienem wpisać GIMP a nie Windows. Pliki tworzone były w GIMP 2.8. Starałem się usunąć wszystkie pliki związane z GIMP 2.8 i GIMP 2.10 przed ich usuwaniem. Do wyczyszczenia używałem IObit Uninstaler 8.5 oraz usuwałem ręcznie pliki, które znalazłem związane z GIMP. Ponowne zainstalowanie GIMP 2.8 nie rozwiązało problemu. Być może nie potrafię dokładnie wyczyścić plików. Co powinienem zrobić, aby dokładnie usunąć pliki GIMP przed ponowną jego instalacją? Proszę o szczegółową pomoc, gdyż nie jestem zbyt doświadczonym użytkownikiem komputera.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 15.06.2019, 15:55:04 »

Starałem się usunąć wszystkie pliki związane z GIMP 2.8 i GIMP 2.10 przed ich usuwaniem.
Przede wszystkim pliki należy usuwać po odinstalowaniu programu a nie przed. W przypadku GIMP 2.8 na Windows trzeba usunąć folder instalacyjny oraz folder znajdujący się w katalogu użytkownika. W przypadku v.2.10 folder z ustawieniami użytkownika znajduje się nie bezpośrednio w folderze użytkownika, tylko w AppData -> Roaming oraz AppData -> Local. Po usunięciu tych folderów warto jeszcze przeczyścić rejestr za pomocą programu typu CCleaner
Zapisane
RychChem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

RychChem


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15.06.2019, 20:25:56 »

Wygląda na to, że pomogło. Bardzo dziękuję za przekazane porady  Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Nie podgląda i nie otwiera plików własnych GIMP
Skocz do: