Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak zaokrąglić tylko górne narożniki zdjęcia?
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak zaokrąglić tylko górne narożniki zdjęcia?  (Przeczytany 5233 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krzysztof
Gość
« Odpowiedz #14 : 11.06.2019, 11:13:39 »

Warcabom??

W sumie to masz rację. Tak chodzi o warcaby. Bardziej mi chodziło o naturę. Ale jeżeli masz jakieś piękne zdjęcie na stronę internetową, to proszę o udostępnienie.
Rozmiary zdjęcia:
szerokość: 960 pikseli
wysokość: 190 pikseli
zaokrąglone dwa narożniki - jeden po prawej stronie, a drugi po lewej stronie.

Oczywiście nie muszą być koniecznie warcaby.

Serdecznie panią pozdrawiam - Krzysztof.
« Ostatnia zmiana: 11.06.2019, 12:44:19 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 11.06.2019, 11:50:07 »

Jest mnóstwo stron, na których znajdziesz darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. A takich z naturą, to akurat jest chyba najwięcej.
Zajrzyj tutaj: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,66997.0.html - masz tam wykaz takich stron.
Co do wymiarów, to zawsze można sobie przeskalować i/lub wykadrować

BTW, na forach internetowych nie ma potrzeby sobie Paniować i Panować, więc wyluzuj Mrugnięcie
Zapisane
Krzysztof
Gość
« Odpowiedz #16 : 11.06.2019, 17:47:32 »

be@ mam prośbę. Czy mogę Cie prosić o zrobienia obrazka o następujących parametrach na stroną internetową - obrazek dostępny na stronie https://www85.zippyshare.com/v/JL4rioSJ/file.html

Rozmiary zdjęcia:
szerokość: 960 pikseli
wysokość: 190 pikseli
oraz proszę zrobić zaokrąglone dwa narożniki - jeden po prawej stronie, a drugi po lewej stronie o góry zdjęcia.

Krzysztof





Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 12.06.2019, 03:01:43 »

Przy takich proporcjach trzeba ten obraz mocno wykadrować, a tutaj akurat trudno wyciąć taki wąski pasek zachowując sens, kompozycję i estetykę tego zdjęcia. To najlepsze, co dało się zrobić:



Musisz zdawać sobie sprawę, że im większa zmiana proporcji, tym większą cześć zdjęcia trzeba odciąć i tu już zależnie od zawartości zdjęcia, może to wyglądać dobrze albo źle. W tym przypadku, jakikolwiek fragment bym nie wybrała, nie będzie to wyglądać najlepiej Smutny
« Ostatnia zmiana: 12.06.2019, 03:15:24 wysłane przez be@ » Zapisane
Krzysztof
Gość
« Odpowiedz #18 : 12.06.2019, 07:15:15 »

Na samym początku dziękuje be@ - bardzo ładnie Tobie to wyszło. Przeglądałem strony z zdjęciami, te o których pisałaś - uwierz mi że za bardzo nie ma w czym wybierać. Jeszcze raz dziękuje.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 12.06.2019, 07:20:07 »

Jeśli chodzi o warcaby, to możliwe, ale zdjęć przyrody jest mnóstwo. Polecając Ci te stronki sądziłam, że szukasz zdjęcia podobnego do tego, które tu wcześniej podlinkowałeś.
Szukając zdjęć trzeba wpisywać odpowiednie tagi i to najlepiej po angielsku, chociaż w przypadku warcab i szachów, to pewnie też warto przejrzeć strony rosyjskie Mrugnięcie
Zapisane
Krzysztof
Gość
« Odpowiedz #20 : 24.06.2019, 11:50:43 »

Mam do Ciebie jeszcze prośbę be@. Czy mogę Cię prosić o zrobienie (tego samego obrazka) do ramki strony której Tobie podam. Oto przykładowa strona http://fmjd.org/results/tournaments/2019/f_2311/ Chodzi mi o górną ramkę tam gdzie jest zapisany turniej i informacje o turnieju.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 24.06.2019, 11:53:19 »

To nie ma nic wspólnego z tym tematem. Prośby o grafikę wstawiaj w dziale Prośby lub wysyłaj na pw.
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak zaokrąglić tylko górne narożniki zdjęcia?
Skocz do: