Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Komunikat o przesunięciu podczas importu PNG
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Komunikat o przesunięciu podczas importu PNG  (Przeczytany 1994 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wywern
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Wywern


Zobacz profil
« : 27.05.2019, 19:21:36 »

Mam sporo obrazków, które chciałem dodać za jednym zamachem (chciałem zrobić gifa). Mój problem jest taki że po zainstalowaniu najnowszej wersji Gimpa, gdy chcę dodać potrzebne mi obrazki (wygenerowane w innym programie, tylko z nimi mam ten problem) wyskakuje komunikat: "Importowany obraz PNG określa przesunięcie 0,0. Zastosować to przesunięcie do warstwy?"

Problem jest taki że pojawia się on przy każdej klatce a ja mam ich sporo do przesłania więc przeklikanie tego nie wchodzi w grę. Szukałem w ustawieniach i nic nie znalazłem. Czy da się jakoś zapobiec wyskakiwaniu tych komunikatów?
« Ostatnia zmiana: 22.06.2019, 12:14:50 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.05.2019, 19:24:27 »

A w jaki sposób próbujesz je dodać? Nigdy nie spotkałam się z takim komunikatem...
Zapisane
Wywern
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Wywern


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.05.2019, 19:30:48 »

Przez opcję dodaj jako warstwy, ale dodawanie ich w inny sposób np przesuwanie osobno też powoduje pojawienie się komunikatu.
Obrazy wygenerowane były w PovRayu
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27.05.2019, 19:32:57 »

A jak zaznaczysz wszystkie pliki i przeciągniesz na otwarty obraz? Ja zawsze w ten sposób otwieram, bo jest najszybciej i najprościej...
Ew. podeślij 1 taki obrazek, to sprawdzę, czy u mnie też taki komunikat się pojawi i ogólnie zobaczę, jakie ma właściwości to PNG
Zapisane
Wywern
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Wywern


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27.05.2019, 19:41:23 »

Ok wygenerowałem teraz na szybko nowy obraz i niestety komunikat też się pojawia, tak jak z każdym obrazem z tego programu.


* povray11.png (19.25 KB, 512x384 - wyświetlony 171 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 27.05.2019, 19:50:59 »

Faktycznie, u mnie też się wyświetla taki komunikat. Najwyraźniej coś zostało zapisane we właściwościach pliku PNG, bo nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałam. Zapewne to ów PovRay coś tam dodaje...
Niestety, na razie nie bardzo wiem jak rozwiązać ten problem. W komunikacie jest przycisk "pomoc", ale u mnie po kliknięciu w ten przycisk wyskakuje błąd. Postaram się poszukać czegoś na ten temat, ale będziesz musiał zaczekać. Ew. może ktoś inny podpowie
« Ostatnia zmiana: 27.05.2019, 20:23:44 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 27.05.2019, 20:26:30 »

Otworzyłam to PNG w XnView, usunęłam komentarz i zapisałam. Teraz już się ten komunikat nie wyświetla przy otwieraniu w GIMP. Może więc najprościej by było za pomocą takiej przeglądarki jak XnView czy Irfan usunąć komentarz ze wszystkich plików jednocześnie.
Nie udało mi się nic wygooglować na ten temat, nawet po angielsku Smutny
Zapisane
Wywern
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Wywern


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 27.05.2019, 21:21:04 »

Ok, zadziałało dla obrazka który wysłałem, ale niestety nie rozwiązało problemu w plikach o które mi chodzi, po usunięciu komentarzy dalej wyskakuje komunikat. Wygenerowałem na bazie poprzedniego nowy obraz ale tym razem użyłem jakiegoś polecenia na kuli (pierwszy obraz translate, drugi scale), i po usunięciu komentarzy komunikat dalej wyskakuje. Przesyłam te obrazki.


* povray12.png (18.92 KB, 512x384 - wyświetlony 158 razy.)

* povray13.png (18.98 KB, 512x384 - wyświetlony 191 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 27.05.2019, 21:31:50 »

Wrzuciłam te 2 pliki do folderu, otwarłam folder w XnView i wybrałam: Narzędzia -> Konwertuj wiele plików z ustawieniami:



I po takiej konwersji już mi się otwierają w GIMP-ie bez żadnych komunikatów
Zapisane
Wywern
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Wywern


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 27.05.2019, 22:30:14 »

Dzięki wielkie, już działa.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Komunikat o przesunięciu podczas importu PNG
Skocz do: