Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Poszarpane krawędzie podczas rysowania ścieżkami
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Poszarpane krawędzie podczas rysowania ścieżkami  (Przeczytany 1219 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jutrobedegrzeczna
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika

jutrobedegrzeczna


Zobacz profil
« : 26.05.2019, 18:03:32 »

Hej
Do tej pory używałam Gimpa do przerabiania zdjęć a rysowałam kredkami na papierze. No i zachciało mi się rysować w Gimpie. Pojawił się wielki problem zaraz na wstępie a mianowicie poszarpane krawędzie. Używam ścieżek,nie robię gwałtownych przejść a to dalej wygląda jak wycinanka czterolatka. Nawet takie proste kształty jak kwadrat czy trójkąt. I pytanie do was, Koleżanki i koledzy graficy. Co robię źle? I jak zacząć rysować?

Pozdrawiam
Aga

« Ostatnia zmiana: 22.06.2019, 13:12:44 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 26.05.2019, 18:17:37 »

Twoja ścieżka, jak widzę, składa się z samych prostych linii, nawet tam, gdzie w zasadzie powinien być łuk. Winą prawdopodobnie jest mała umiejętność posługiwania się ścieżkami. Na forum mamy poradnik, który może pomóc Ci zrozumieć jak używać ścieżek:
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,88.0.html
Co prawda pisany jest do starszej wersji GIMP-a, ale sama zasada działania narzędzia powinna zostać zachowana.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26.05.2019, 23:08:34 »

Jeśli koniecznie chcesz rysować za pomocą ścieżek, to nie ma sensu używać do tego GIMP-a. O wiele łatwiej i wygodniej jest rysować ścieżkami w Inkscape.
A w GIMP-ie do takich rysunków lepiej użyć narzędzia stalówka Stalówka z zaznaczoną opcją Płynne rysowanie i odpowiednio ustawioną jakością i wagą.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Poszarpane krawędzie podczas rysowania ścieżkami
Skocz do: