Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Stworzenie złotej płyty?  (Przeczytany 1218 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SabaruPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

SabaruPL


Zobacz profil
« : 23.05.2019, 12:10:31 »

Witam. Jak w gimpie można zrobić złotą płytę? Chodzi mi o coś podobnego jak po niżej. Jak sobie z obramowaniem poradziłem to tak już z tą płytą mam problem.

« Ostatnia zmiana: 22.06.2019, 12:09:26 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.05.2019, 12:19:29 »

Zrób zaznaczenie w kształcie koła i wypełnij złotym gradientem o kształcie stożkowym przeciągając dokładnie od centrum koła do krawędzi. Następnie można dodać szum i zastosować promieniste rozmycie w ruchu, aby uzyskać ścieżki. Centrum rozmycia musi się pokrywać ze środkiem płyty. Osobno trzeba dodać okręgi bez szumu. To tak w skrócie. Jak byś miał z czymś problem, to mogę pokazać przez TeamViewer lub Skype
Zapisane
SabaruPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

SabaruPL


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.05.2019, 14:03:47 »

A dasz radę może to na zdjęciach pokazać? Mało korzystam z tego programu i zrobienie czegoś takiego wydaje się być skomplikowane.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.05.2019, 14:09:43 »

Musiałabym rozpisać cały tutorial, a to by mi zajęło 5 x więcej czasu niż zrobienie takiej płyty.
Pisz, z czym konkretnie masz problem albo czego nie zrozumiałeś, to postaram się dokładniej wytłumaczyć, ale najszybciej by było pokazać przez jakiś komunikator z opcją udostępniania ekranu.
Był kiedyś tutorial na forum, ale niestety wygasły w nim obrazki, a chyba i tak już nieco się zestarzał, więc efekt byłby średni
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Stworzenie złotej płyty?
Skocz do: