Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.10.12 już blisko  (Przeczytany 1035 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 559
Galeria UżytkownikaZobacz profil
« : 16.05.2019, 16:40:58 »

Zapowiedzi:
Deweloperzy GIMP prawdopodobnie w maju opublikują wersję 2.10.12, przed rozpoczęciem Libre Graphics Meeting 2019 w Saarbrücken. Wynika to częściowo z różnych poprawek (np. Nowa opcja inteligentnego wypełniania wiaderkiem daje ludziom awarie), a częściowo dlatego, że istnieją nowe funkcje, które warto wysłać do użytkowników końcowych. Tutaj są niektóre z nich:
Tobias Ellinghaus dodał warstwy eksportujące do wtyczki TIFF. Jest to opcja w oknie dialogowym ustawień eksportowania.
Ell dodała tryb przyrostowy do narzędzia Dodge / Burn. Nowa opcja działa bardzo podobnie do tej w narzędziu Pędzel i stosuje efekt stopniowo, gdy wskaźnik się porusza.
Wprowadziła również kilka zmian w oknie dialogowym Krzywe, które omówiono w poniższym filmie.
https://www.youtube.com/watch?v=fcemTCAfD2o
=> Aktualizacje Filtru Krzywe w nadchodzącym GIMP-ie 2.10.12
Filtr Krzywe w GIMP-ie otrzymał niedawno kilka użytecznych ulepszeń, takich jak najbardziej widoczne wprowadzanie danych liczbowych dla współrzędnych punktów, aby ustawić współrzędne punktów na krzywej. Następną kolejną zmianą jest ostry typ punktów. Pozwala to na ostre a nie płynne przejścia i możemy łączyć ostre i gładkie punkty na pojedynczej krzywej. Co więcej teraz jeśli naciśniesz Ctrl podczas dodawania lub przeciągania punktu na krzywej, punkt się zatrzyma do oryginalnego segmentu krzywej a wszystkie zmiany będą bardzo niewielkie. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku gdy trzeba dodać kilka punktów do krzywej i zająć się nimi później. Wreszcie gdy najedziesz kursorem myszki nad punkt krzywej lub przeciągniesz ten punkt, okno dialogowe wyświetli współrzędne punktu krzywej, zamiast współrzędnych wskaźnika myszki. W sumie kilka bardzo przydatnych zmian, do których będziemy mieć dostęp w GIMP 2.10.12, co wkrótce nastąpi.

Wreszcie nowa wersja będzie dostarczana z poprawką do narzędzia Odręczne zaznaczanie obszarów (Lasso). Jak zapewne zauważyłeś, od wersji 2.10.0 GIMP zezwala na edycję zaznaczenia wielokątnego, ale wymaga naciśnięcia klawisza Enter lub dwukrotnego kliknięcia wewnątrz zaznaczenia, aby go potwierdzić. Jeśli tego nie zrobiłeś, GIMP skopiuje i wklei całą warstwę, a nie zaznaczenie.
Projekt był spójny z innymi narzędziami, ale dla tych, którzy próbowali wykonać tylko Odręczne zaznaczenie, ten dodatkowy krok był irytujący. Więc Ell sprawiła, że narzędzie stworzyło wstępną selekcję. Teraz możesz szybko narysować Odręczne zaznaczenie, a następnie skopiować je i wkleić bez potwierdzenia.


* 2019-05-16_160619.png (114.42 KB, 341x478 - wyświetlony 240 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: GIMP 2.10.12 już blisko
Skocz do: