Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Pędzel stworzony z tekstu w GIMP 2.10
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Pędzel stworzony z tekstu w GIMP 2.10  (Przeczytany 1921 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mazziam
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

mazziam


Zobacz profil
« : 19.04.2019, 19:43:22 »

Hej. W nowym GIMPie (2.10) nie widzę opcji stworzenia pędzla z tekstu. W poprzedniej wersji, była taka możliwość w:
Plik->Utwórz->New brush from text
Przejrzałam chyba wszystkie opcje w programie i nie mam pojęcia gdzie szukać tej funkcji. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź!
Z góry dziękuję i pozdrawia,
Magda
« Ostatnia zmiana: 19.05.2019, 12:59:58 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.04.2019, 20:16:57 »

Wystarczy skopiować wcześniej wpisany tekst i już można go używać jako pędzla. Na palecie pędzli będzie figurował pod nazwą Obraz ze schowka Mrugnięcie
Zapisane
mazziam
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

mazziam


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 19.04.2019, 20:28:57 »

Zgadza się, jednak w tym wypadku mogę pisać całym tekstem na raz. Jednak mi chodzi bardziej o to, by litery pokazywały się po kolei, dokładnie tak jak to było w opcji "New brush from text". A może nie ma już takiej możliwości Smutny
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.04.2019, 20:44:20 »

Szczerze mówiąc nigdy z tej opcji nie korzystałam i nawet nie wiedziałam o jej istnieniu. Rzeczywiście, w GIMP 2.10 nic takiego nie widzę. Musiał być to jakiś skrypt.
Jak chcesz, to mogę poszukać tego skryptu i podesłać, bo mam v.2.8, ale nie wiem czy zadziała w v.2.10

@Edycja:
Dodałam skrypt w załączniku, a właściwie to jest plugin Mrugnięcie

* text-brush.7z (3.62 KB - pobrany 53 razy.)
Zapisane
mazziam
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

mazziam


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.04.2019, 20:51:13 »

Dziękuję bardzo! Trochę sceptycznie jestem nastawiona do tego czy zadziała w wersji 2.10, ale spróbuję. Coś mi mówi, że ta funkcja gdzieś jest, ale chyba pod inną nazwą i z nieco innymi możliwościami.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję,
Magda

P.S. Gdybyś natknęła się kiedyś na tą funkcję w wersji 2.8, to daj znać. Z góry dziękuję Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19.04.2019, 20:56:27 »

W 2.8 ona jest. Przecież właśnie stamtąd wzięłam załączony plugin. Trzeba go rozpakować i wrzucić do folderu plug-ins. W 2.10 nie wiem, gdzie by mogła być, a nie chce mi się przeszukiwać całego menu, bo mi nigdy taka opcja nie była potrzebna Mrugnięcie
Zapisane
mazziam
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

mazziam


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 19.04.2019, 21:04:22 »

Przepraszam, pomyliłam wersje w P.S. Chodziło mi o v 2.10, gdybyś kiedyś w przyszłości z niej korzystała.
Sorki za zamieszanie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 19.04.2019, 21:16:49 »

http://gimpchat.com/viewtopic.php?f=9&t=17374 - wg tego co tu piszą, to nie ma tej opcji w 2.10. Daj znać, czy ten skrypt z 2.8 działa
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Pędzel stworzony z tekstu w GIMP 2.10
Skocz do: