Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Skalowanie a zmiana proporcji
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Skalowanie a zmiana proporcji  (Przeczytany 2399 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adamos1985
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

adamos1985


Zobacz profil
« : 10.03.2019, 08:50:56 »

 moze ktos pomoze otoz chodzi mi o to jak zeskalowac zdjecie na wymiary szer.200mm na wys 90mm z zachowaniem proporcji po wielu probach nic mi nie wychodzi zdjecie sie znieksztalca a jak daje zebyzachowac proporcje niemoge uzyskac danegowymiaru pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02.04.2019, 20:09:37 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.03.2019, 08:54:32 »

Mam wrażenie, że oczekujesz cudu. Jeśli zdjęcie ma obecnie inne proporcje niż te, które chcesz uzyskać, to jakim cudem ma nie zostać zniekształcone? To tak jakbyś miał kwadrat 10 x 10, przeskalował go do wymiarów 8 x 4 i dziwił się, że już nie jest kwadratem tylko prostokątem.
W takim przypadku są tylko 2 wyjścia:
1. skalowanie z zachowaniem proporcji + kadrowanie do uzyskania docelowych proporcji
2. skalowanie inteligentne ze zmianą proporcji - ta opcja sprawdzi się tylko w niektórych przypadkach
Skalowanie inteligentne wymaga doinstalowania wtyczki. Polega na zaznaczeniu ważnych obiektów, które nie mogą zostać zniekształcone. Zniekształceniu ulega wówczas tylko mniej istotne tło
Zapisane
adamos1985
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

adamos1985


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.03.2019, 09:23:16 »

Dzięki za podpowiedź  porostu prubuje utworzyć zdjęcie do nadruku na foto kubek  o takich wymiarach i mi nie wychodzi zaznaczam że jestem amatorem
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.03.2019, 09:25:38 »

Jeśli ma to być wydrukowane, to jeszcze musisz zadbać o odpowiednie DPI/PPI. Najlepiej poprosić o wytyczne tam, gdzie to będzie drukowane, ale prawdopodobnie zdjęcie powinno być w rozdzielczości 300 DPI
Zapisane
adamos1985
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

adamos1985


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10.03.2019, 09:33:51 »

Sam chce takie zdjęcie wydrukować na kubek ustawiam 300dpi tylko ciągle te znieksztalcenia
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10.03.2019, 09:55:21 »

Odnośnie zniekształcenia już Ci udzieliłam odpowiedzi. Nie wiem czego jeszcze oczekujesz? Jeśli coś w tamtym poście jest dla Ciebie niezrozumiałe, to dopytaj, a postaram się wyjaśnić bardziej szczegółowo
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Skalowanie a zmiana proporcji
Skocz do: