Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Błąd eksportu wszystkich plików na Windows 10
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Błąd eksportu wszystkich plików na Windows 10  (Przeczytany 3947 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Akuq
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Akuq


Zobacz profil
« : 14.02.2019, 19:36:39 »

Witam mam mały problem odnośnie zapisania pliku jakiegokolwiek png,jpg itd.


Kompletnie nie mam pojęcia co może być powodem tego, odinstalowałem całego gimpa i zainstalowałem od nowa nadal to samo, teraz zainstalowałem ten najnowszy nadal to samo rejestry przeczyszczone przeskanowany laptop CCleaner tez podziałał, cały czas to samo. Przy skasowaniu gimpa oczywiście wszystkie pliki skasowane były.
« Ostatnia zmiana: 15.02.2019, 19:13:53 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.02.2019, 19:40:52 »

A próbowałeś zapisać pod inną nazwą lub w innej lokalizacji? Inne programy nie mają problemu z zapisem plików na pulpicie? Która to wersja GIMP-a? Zapisujesz poprzez menu: Plik -> Wyeksportuj jako?
Zapisane
Akuq
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Akuq


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.02.2019, 19:52:38 »

Tak plik wyeksportuj, wcześniej był gimp 2.8 teraz ten najnowszym 2.10  inne programy nie maja problemu z zapisywaniem np. paint.
« Ostatnia zmiana: 14.02.2019, 20:09:22 wysłane przez Akuq » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14.02.2019, 19:55:32 »

A od dawna w ogóle używasz GIMP-a? Ten problem pojawił się jakoś nagle i bez powodu? Wcześniej mogłeś eksportować do PNG?
Może masz otwarty w tle jakiś program powodujący konflikt z GIMP-em?
Zapisane
Akuq
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Akuq


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.02.2019, 20:07:33 »

Ogólnie gimpa używam od wersji 2,5 albo 2.6 nie wiem kiedy one sie pojawiły.Teraz Gimp 2.8 był co najmniej zainstalowany od jakiś 1,5roku. Nic nie robiłem ostatnio. Ostatni raz kiedy coś zapisywałem 31.01.2019 bez problemu.

Problem tak pojawił sie jakoś niedawno, nic nie instalowałem dodatkowo ostatio. Przejrzałem programy raczej nic nie blokuje mi gimpa.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.02.2019, 20:13:02 »

A jak edytujesz jakiś inny plik PNG i spróbujesz go wyeksportować, to też się tak dzieje? Plik XCF możesz zapisać czy też jest problem?
Zapisane
Akuq
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Akuq


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 14.02.2019, 20:15:09 »

tak- edytować nie moge - zastapić nie moge ale to nie tylko png, jpg itd też nie moge. Plik XCF moge zapisać i tylko wyłącznie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.02.2019, 20:18:21 »

Dziwna sprawa. Chyba coś się tam pochachmęciło w systemie, może jakaś aktualizacja namieszała? Z GIMP-em pod Windows 10 niestety często są jakieś problemy. Pozostaje chyba poszukać na stronach anglojęzycznych, czy ktoś nie zgłaszał takiego problemu ostatnio...
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 14.02.2019, 20:21:15 »

https://www.reddit.com/r/GIMP/comments/9ez7zv/windows_10_blocking_my_gimp_exports/ - tu jest opisany taki problem i rozwiązanie
https://www.gimp-forum.net/Thread-Unable-to-export-images - i jeszcze tutaj
Zapisane
Akuq
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Akuq


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 14.02.2019, 20:46:13 »

Super pomogło

Fixed it.. took a while but there's a new thing in Windows called Controlled Folder Access, which was stopping all my programs incl. Gimp from saving/exporting to anywhere except the "C:\Users\---" folder. What I had to do was - Go to Settings, type "Controlled folder access" which took me to the Windows Defender Security Centre/Ransomware protection/Controlled folder access. Switch to "Off"

Czyli kontrolowanie dostępu do folderu- faktycznie cos po ostatniej aktualizacji win mogło to włączyć.

Dzieki za pomoc.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Błąd eksportu wszystkich plików na Windows 10
Skocz do: