Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp nie czyta czcionek  (Przeczytany 2781 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Widomsqi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Widomsqi


Zobacz profil
« : 26.01.2019, 00:16:03 »

Witam posiadam gimpa wersje 2.10 i chciałem zainstalować do niego czcionke więc zainstalowałem ją w folderze fonts w windowsie lecz okazało się że jej dalej nie widzi więc zainstalowałem ją do folderu fonts ale już w gimpie i niestety dalej tej czcionki nie widzi a gdy sprawdzałem to paint czy word normalnie ją widzą
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26.01.2019, 01:19:10 »

Niestety, niektórych, nielicznych czcionek, GIMP i Inkscape pod Windowsem nie obsługują. Być może jest to właśnie tego rodzaju czcionka. Spróbuj znaleźć inną jej wersję. Też kiedyś miałam taki problem z tym fontem: https://fontlibrary.org/en/font/sean-sans
Najlepiej podaj odnośnik do tej czcionki, to sprawdzę, czy u mnie zachowuje się tak samo. Wtedy będziemy mieć pewność, że to wina tej konkretnej czcionki, a nie jakiś błąd u Ciebie
Zapisane
Widomsqi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Widomsqi


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26.01.2019, 16:46:44 »

Czcionka którą chciałem to univa pro
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.01.2019, 20:23:31 »

Czcionki "Univa Pro" nie znalazłam, natomiast Univia Pro u mnie w GIMP-ie 2.10 normalnie się wyświetla:

« Ostatnia zmiana: 02.02.2019, 04:51:17 wysłane przez be@ » Zapisane
Widomsqi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Widomsqi


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27.01.2019, 22:30:24 »

Faktycznie mój błąd źle wpisałem nazwę ale niestety pobrałem tą twoją paczkę i nic 
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 28.01.2019, 02:17:38 »

Hmm, to w takim razie jakiś błąd u Ciebie występuje. A jaką konkretnie masz wersję GIMP-a? Pobierałeś ze strony oficjalnej? Może spróbuj dokładnej reinstalacji?
Po odinstalowaniu GIMP-a trzeba bardzo dokładnie usunąć wszystkie pliki i foldery go dotyczące, zarówno te w katalogu instalacyjnym jak i w folderze użytkownika (użyć wyszukiwarki do ich znalezienia). Przeczyścić rejestr np. CCleanerem lub podobnym, zrestartować system i dopiero wtedy zainstalować GIMP-a ponownie.
Jeśli to nie pomoże, to po dokładnym odinstalowaniu możesz pobrać wersję portable np. stąd: https://www.partha.com/downloads/Gimp-2.10.8-std-64bit-portable.exe - właśnie tej obecnie używam, ale ja mam Windows 7
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Gimp nie czyta czcionek
Skocz do: