Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Brak opcji progowania i narzędzi kolorów
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Brak opcji progowania i narzędzi kolorów  (Przeczytany 1777 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
guayar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

guayar


Zobacz profil
« : 17.01.2019, 19:24:43 »

Witam,

Mam problem i szukając wszędzie nie mogę go rozwiązać, a jako świeżak w grafice zwracam się o pomoc. Nie mam opcji progowania. Co trzeba zrobić? nie mam jej ani w menu "Kolory", ani nie mam "Narzędzi kolorów" w menu narzędzia.

Uprzejmie proszę o pomoc, chociaż zdaje sobie sprawę, że to coś trywialnego.
« Ostatnia zmiana: 15.02.2019, 19:20:33 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.01.2019, 21:57:29 »

Możesz pokazać zrzut ekranu z otwartym menu Kolory? I która to w ogóle wersja GIMP-a? Kiedy problem się pojawił? Czy instalowałeś wcześniej inną wersję? Czy GIMP został zainstalowany na partycji systemowej?
Zapisane
guayar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

guayar


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.01.2019, 19:01:31 »

Witam,

Gimp jest na partycji systemowej. Instalowałem gimpa 2.10.6, a jak znalazłem problem to zainstalowałem najnowsza 2.10.8. Trzeba jakiś plug - in zainstalować?

screenshot: https://ibb.co/kDPmZBx



Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.01.2019, 21:16:01 »

Przecież na zrzucie widać opcję Progowanie, więc jak to jej nie ma? Jest bezpośrednio pod najniższym, trzecim od góry separatorem.
Narzędzi kolorów w menu narzędzia faktycznie nie ma w najnowszym GIMP-ie. Może uznali je za zbędne w tym menu, skoro jest osobne menu Kolory i można również dodać je sobie do przybornika w ustawieniach programu:

Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Brak opcji progowania i narzędzi kolorów
Skocz do: