Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nie mogę nic przesuwać  (Przeczytany 2697 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
VinxteR
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

VinxteR


Zobacz profil
« : 31.12.2018, 13:36:17 »

Cześć! Jak w temacie, używałem sobie normalnie gimpa do tworzenia plików do ARMY(mniejsza o to) w pewnym momencie gdy wkleiłem jakąś grafikę z innego pliku nie mogłem już jej przemieścić. Wydaje mi się że nacisnąłem jakąś kombinację klawiszy ale nie jestem pewny. Druga sprawa, że jak kiedyś klikałem na obrazek będąc na innej warstwie to się ona podświetlała w oknie z warstwami i mogłem ją zlokalizować. Wydaje mi się że te 2 problemy są ze sobą połączone. Próbowałem reinstallować GIMPa i przywracałem ustawienia systemu nic nie pomogło. Liczę na waszą pomoc. Dodam że nawet jak stworzę nowy plik to problem się powtarza. Problem przedstawiam na filmie: https://youtu.be/1Y6xuaPhvyc
« Ostatnia zmiana: 31.12.2018, 13:49:31 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 31.12.2018, 13:42:29 »

Z tego co widać na filmie, to w opcjach narzędzia przesunięcie Przesuwanie masz przestawiony tryb na zaznaczenie, a powinna być warstwa. Może jakiś skrót klawiszowy używasz, bo chwilami ten tryb zmienia się też na ścieżkę.
Dodam, że GIMP bardzo często szaleje, kiedy jednocześnie jest włączony jakiś komunikator albo program do nagrywania pulpitu.
Wyłącz więc wszystkie tego typu programy, ustaw tryb przesunięcia na warstwę i chwilowo nie używaj skrótów klawiszowych
Zapisane
VinxteR
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

VinxteR


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.12.2018, 13:47:35 »

Tak, chodziło o ustawienia narzędzia przesunięcia. Człowiek używa GIMPA rok i myśli że dużo umie, ale jak widać uczymy się całe życie. Wielkie dzięki za szybką pomoc, problem rozwiązany. Szczęśliwego Nowego Roku!
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Nie mogę nic przesuwać
Skocz do: