Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Znikające panele  (Przeczytany 2224 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kordix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 26.12.2018, 17:20:54 »

Też macie problem że bardzo często musicie przywracać wyświetlanie paneli, które w poprzednich wersjach gimpa standardowo się wyswietlały?

Tutaj mogę ratować się przez okna->ostatnio zamknięte doki.

Ale praktycznie za każdym razem muszę tam klikać żeby wyświetlić chociażby przybornik.

Nie można jakoś określić że przybornik ma się standardowo wyświetlać, a nie znikać? Najlepiej żeby dało się zablokować możliwość znikania danych paneli.

P.S Możecie polecić jakąś wtyczkę która upodobni GIMP do photoshopa? Wiem że wystarczy pogooglować ale masa rzeczy jest nieaktualna względem aktualnej wersji GIMPa, takich narzędzi może być masa a może znacie jedno, konkretne, dobrze działające rozwiązanie które sami stosowaliście?

P.P.S Całkiem nieźle wygląda GIMPshop,
« Ostatnia zmiana: 03.01.2019, 12:01:37 wysłane przez be@ » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26.12.2018, 17:24:02 »

Przecież możesz sobie przełączyć na tryb jednookienkowy
Zapisane
kordix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 26.12.2018, 17:28:28 »

O Jezu, ale dobre, chyba nie dawno to dodali wcześniej takiej opcji nie widziałem
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.12.2018, 17:29:15 »

Jest od dawna
Zapisane
Blodek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 08.11.2022, 07:39:33 »

A jeśli nie chce fotoszopowego gimpa tylko z oknami, które w większości znikają po wyłączeniu programu to co trzeba zaczarować? "Zapisz położenia okien" oczywiście zaznaczone. 2 monitory mam jeśli to ma pomóc, bo 'otwieranie okien na tym samym monitorze, co poprzednio' też działa jak chce.
Zapisane



be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 08.11.2022, 09:11:07 »

@Blodek Mi pomagał programik DeskPins do przypinania okienek, żeby były zawsze na wierzchu, ale tobie chyba chodzi o coś innego? U mnie zapisanie położenia okien działa i są tak rozmieszczone, jak zapisałam. Może przegapiłeś zaznaczony checkbox: "Zapisz położenie okien przed zakończeniem"? Trzeba go odznaczyć, rozmieścić sobie okna po swojemu i wtedy zapisać. Aczkolwiek nie mam doświadczenia z dwoma monitorami, więc tutaj nie pomogę Smutny
Inna sprawa, że mnie niesamowicie drażni niemożność ustawienia, aby główne okno otwierało się zmaksymalizowane, tylko zawsze trzeba dodatkowo klikać Smutny
« Ostatnia zmiana: 08.11.2022, 09:25:57 wysłane przez be@ » Zapisane
Blodek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 08.11.2022, 10:05:00 »

Może przegapiłeś zaznaczony checkbox: "Zapisz położenie okien przed zakończeniem"? Trzeba go odznaczyć, rozmieścić sobie okna po swojemu i wtedy zapisać.

Właśnie o to mi chodziło, źle trochę napisałem. Bo jest ten checkbox, a ja napisałem wyrażenie które jest na guziczku zapisu, niżej. Spróbowałem zrobić to w kolejności jak napisałeś czy odznaczyć i zapisać. Nic to nie zmienia. Otwiera mi się tylko okno gimpa i tyle, a to, że ma rozmiar jaki ma u mnie nie ma znaczenia. Pracuje w gimpie na wielu okienkach porozwalanych po ekranie, nie jak w fotoszopie - nie lubię tego.
Zaiste mnie zastanawia co we tym takiego ciężkiego, że program tego nie ogarnia. Za każdym razem włączać te okna na nowo. Eh, Po adobe do bym się spodziewał. Na angielskich forach też nie ma odpowiedzi na to, wątki sprzed 4 lat. I tutaj bym siarczyście zaklął.
Zapisane



be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 08.11.2022, 10:12:42 »

Hmm, to dziwna sprawa, nigdy tak nie miałam. No ale to pewnie z powodu dwóch monitorów... A zamykasz tylko okno główne, gdy kończysz pracę, tak? I co masz ustawione w podpowiedzi menadżera okien dla doków i przybornika? Ja mam okno narzędziowe
Zapisane
Blodek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 08.11.2022, 10:40:18 »

Tak, zamykam okno główne. Czasem zostaje ten przybornik i warstwy, i nie chcą się wyłączyć. I również mam wybrane Okno narzędziowe . Odnoszę też wrażenie, że nie zawsze się to dzieje, nie wiem co na to wpływa Smutny. Trzeba zrobić test z monitorami. I dziś pierwszy raz w życiu spróbowałem zamknąć gimpa skrótem crtl+q. Bez zmian.
Zapisane



be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 08.11.2022, 10:48:39 »

To już nie mam pomysłu. Nigdy na żadnej wersji GIMP-a nie miałam takich problemów. Wszystkie okienka zawsze się zamykają gdy zamykam główne i otwierają w takim rozmieszczeniu, jak zostały zapisane. Jednak raz, że używam tylko jednego monitora, a dwa, że zazwyczaj mam tylko jedno główne okno otwarte, rzadko 2, a więcej niż 2 to już w ogóle bardzo rzadko. Zresztą ostatnio mało używam GIMP-a.
Próbowałeś Affinity? Zwykle w Black Friday/Cyber Monday mają atrakcyjne promocje i jest całkiem tanio
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 09.11.2022, 15:56:42 »

Właśnie zaczęła się promocja na Affinity i jest 40% zniżki Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Znikające panele
Skocz do: