Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak zaznaczyć i przenieść kilka ścieżek naraz i jak je połączyć?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak zaznaczyć i przenieść kilka ścieżek naraz i jak je połączyć?  (Przeczytany 3355 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Taz_1337
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika


TAZ 1337


Zobacz profil
« : 26.11.2018, 02:20:12 »

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje możliwość przeniesienia więcej niż jednej gotowej ścieżki - tzn. czy można byłoby zaznaczyć parę ścieżek naraz np. za pomocą odręcznego zaznaczania obiektów i naraz przenieść je wszystkie w inne miejsce? Jedną ścieżkę można przenosić za pomocą klawisza ALT - natomiast czy można kilka ścieżek przenieść naraz?

Kolejne pytanie to czy da się scalić dwie lub więcej ścieżek w jedną ścieżkę tak jak np. scalamy warstwy? Jeśli tak, to jak to zrobić?

Pozdrawiam,
Taz.
« Ostatnia zmiana: 01.12.2018, 11:33:57 wysłane przez be@ » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26.11.2018, 02:33:39 »

Ścieżki można przesuwać przy pomocy narzędzia przesuwanie Przesuwanie, trzeba tylko w opcjach narzędzia wybrać ścieżki


 Aby przesunąć wszystkie ścieżki jednocześnie trzeba w oknie ścieżek kliknąć przy każdej w ikonkę łańcucha. Ta ikona jest niewidoczna, kiedy ścieżki nie są połączone.

W przypadku łączenia dużej ilości ścieżek trzeba kliknąć w ikonę łańcucha z wciśniętym klawiszem Shift, aby za jednym kliknięciem połączyć wszystkie.

Ścieżki scala się tak samo jak warstwy. Wystarczy w oknie ścieżek kliknąć PPM na ścieżkę i wybrać z menu Połącz widoczne ścieżki
Ścieżek nie zaznacza się zaznaczeniem odręcznym ani żadnym innym, ponieważ zaznaczenie działa tylko na warstwy. Ścieżkę można aktywować klikając w nią narzędziem ścieżki Ścieżki lub klikając na wybraną ścieżkę w oknie ścieżek
Zapisane
Taz_1337
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika


TAZ 1337


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26.11.2018, 09:53:37 »

Dziękuję bardzo be@! Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś dobry człowieku!

Możesz mi wytłumaczyć jeszcze jedną rzecz? Dlaczego mój avatar zapisany z przezroczystością w formacie PNG, odczytuje się na tym forum z czarnym tłem chociaż zapisałem przezroczystość?
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.11.2018, 17:42:26 »

Dziękuję bardzo be@! Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś dobry człowieku!

To jest ona...
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26.11.2018, 18:34:00 »

Możesz mi wytłumaczyć jeszcze jedną rzecz? Dlaczego mój avatar zapisany z przezroczystością w formacie PNG, odczytuje się na tym forum z czarnym tłem chociaż zapisałem przezroczystość?
Wgrałeś ten awatar bezpośrednio z dysku komputera czy wrzuciłeś na jakiś hosting? Sprawdziłeś czy spełnia wymagania forumowe co do wymiarów i wagi pliku?
« Ostatnia zmiana: 26.11.2018, 18:44:38 wysłane przez be@ » Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 26.11.2018, 19:06:14 »

(...)Możesz mi wytłumaczyć jeszcze jedną rzecz? Dlaczego mój avatar zapisany z przezroczystością w formacie PNG, odczytuje się na tym forum z czarnym tłem chociaż zapisałem przezroczystość?

Najprawdopodobniej był za duży i silnik forum przerobił go na .jpeg
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak zaznaczyć i przenieść kilka ścieżek naraz i jak je połączyć?
Skocz do: