Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: Skrypt do tworzenia kolażu i mozaiki (collage)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Skrypt do tworzenia kolażu i mozaiki (collage)  (Przeczytany 7135 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
123tomek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

123tomek


Zobacz profil
« : 21.11.2018, 12:17:17 »

Witam!
Mam problem ze znalezieniem szybkiego sposobu na stworzenie czegoś w rodzaju kolażu czy mozaiki. Mając obrazek wielowarstwowy chciałbym aby GIMP potrafił go rozłożyć na poszczególne obrazy i utworzyć z nich jeden duży tak by poukładał je po kolei optymalnie obok siebie. Czyli załóżmy mam obrazek składający się z 12 warstw, chciałbym uzyskać nowy obraz w którym poukładane one są w formie 3x4 czyli trzy warstwy w wierszu i 4 w kolumnie z zachowaniem kolejności wynikającej z warstw. Wielkość obrazka to trzykrotność szerokości i czterokrotność wysokości obrazka źródłowego.
Skrypcik (albo inny sposób) niekoniecznie musi pobierać obrazki źródłowe z warstw, może też działać na zasadzie zaczytywania kilkunastu obrazów z jednego katalogu.
Ktoś coś takiego gdzieś widział?

PS. Czy skrypty *.jsx (After Effects) są kompatybilne z Gimpem?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21.11.2018, 15:02:14 »

Skrypty JSX nie są kompatybine z GIMP-em. Jedynie SCM i PY.
Z tego co kojarzę, to taki filtr znajduje się w G'MIC, jednak nie wiem, w jaki dokładnie sposób działa, bo nigdy go nie używałam. Są też programy specjalnie do tworzenia kolaży ze zdjęć i na pewno darmowe też się znajdą.
@Edycja:
Znalazłam nawet tutorial: https://youtu.be/iM42vx22gwg. Z tego co widzę, działa tak, jak chciałeś Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 21.11.2018, 15:22:36 wysłane przez be@ » Zapisane
123tomek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

123tomek


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.11.2018, 12:59:43 »

Dzięki! O takie coś chodziło. Wprawdzie ten Custom Layout ustawiający wiersze i kolumny jest mało intuicyjny ale do ogarnięcia.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: Skrypt do tworzenia kolażu i mozaiki (collage)
Skocz do: