Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] GIMP 2.10.6: zablokowane przesuwanie warstwy
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] GIMP 2.10.6: zablokowane przesuwanie warstwy  (Przeczytany 10569 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bomborys
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

bomborys


Zobacz profil
« : 17.10.2018, 19:08:20 »

witajcie
mam prośbę o pomoc
nie wiem z czego to wynika ale robiłem prostą czynność w Gimpie jaką jest łączenie dwóch zeskanowanych obrazów pdf na zasadzie przesuwania warstw. połączyłem tak kilka elementów bez większego zamieszania. ostatnio po wstawieniu warstwy z automatu mam zablokowane jej przesuwanie. zarówno warstwa jak i płótno przy wskaźniku mają oznaczoną blokadę przesuwania i dodatkowo komunikat "Zaznaczenie jest puste" - czy Wiecie z czego może wynikać taki problem


* snip_20181017190350.png (468.62 KB, 1538x947 - wyświetlony 2089 razy.)
« Ostatnia zmiana: 17.10.2018, 19:45:25 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.10.2018, 19:22:47 »

Tak, w opcjach narzędzia przesuwanie masz ustawione zaznaczenie zamiast warstwy
Zapisane
bomborys
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

bomborys


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.10.2018, 19:39:15 »

heh i malina
tak to jest jak się jest niepełnosprytnym użytkownikiem Uśmiech

działa dzięki za pomoc
Zapisane
zielu78
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

zielu78


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.10.2018, 16:13:37 »

mam ten sam problem coś wlonczyłem i teraz żadnej warstwy nie mogę przesuwać z tego co napisałeś wyżej nie wiem nic gidie to wyłączyć?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.10.2018, 17:09:55 »

@zielu78 - w przyborniku, w opcjach narzędzia przesuwanie. Widać to na zrzucie załączonym przez autora tematu (po lewej, tuż pod wyborem koloru)
Zapisane
zielu78
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

zielu78


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19.10.2018, 17:15:22 »

ok mam thx
Zapisane
misieq12
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

misieq12


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 14.08.2020, 10:04:14 »

Witam,

Odkopię trochę temat, ale mam podobny problem co koledzy, a mianowicie zaktualizowałem gimpa do najnowszej wersji i nie mogę teraz przesuwać warstw pomiędzy sobą chodzi o to, że np chciałbym zamienić miejscem warstwę 1 z 4 i nie mogę ich przesuwać w górę i w dół... Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.


* warstwa1.png (118.61 KB, 1923x1025 - wyświetlony 345 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.08.2020, 10:14:46 »

Przesuwasz klikając w te ikonki strzałek u dołu okna warstw? A jak złapiesz tą warstwę i przeciągniesz, to też nie działa? Takie problemy zwykle występowały gdy był włączony jakiś program kolidujący z GIMP-em, np. komunikator albo coś do nagrywania ekranu. Ew. może to jakiś błąd, wtedy trzeba odinstalować GIMP-a i bardzo dokładnie wyczyścić wszystkie pliki, które po nim pozostały
Zapisane
misieq12
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

misieq12


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20.08.2020, 13:13:19 »

Przesuwasz klikając w te ikonki strzałek u dołu okna warstw? A jak złapiesz tą warstwę i przeciągniesz, to też nie działa? Takie problemy zwykle występowały gdy był włączony jakiś program kolidujący z GIMP-em, np. komunikator albo coś do nagrywania ekranu. Ew. może to jakiś błąd, wtedy trzeba odinstalować GIMP-a i bardzo dokładnie wyczyścić wszystkie pliki, które po nim pozostały

Nie działa ani przesunięcie ani strzałkami, odinstalować próbowałem ale nic nie dało Skwaszony. Natomiast zauważyłem, że przesuwanie strzałkami działa w momencie w którym kliknę dwa razy szybko LPM, aż otworzy mi się okno "Modyfikacja atrybutów warstwy", po zamknięciu okna mogę raz przesunąć warstwę w góre lub w dól za pomocą strzałki..
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 20.08.2020, 13:17:14 »

...odinstalować próbowałem ale nic nie dało Skwaszony
Tylko czy po tej deinstalacji na pewno wyszukałeś i pousuwałeś wszystkie pozostałe po GIMP-ie pliki, w tym te z katalogu użytkownika i AppData?
Zapisane
misieq12
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

misieq12


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 20.08.2020, 13:18:42 »

...odinstalować próbowałem ale nic nie dało Skwaszony
Tylko czy po tej deinstalacji na pewno wyszukałeś i pousuwałeś wszystkie pozostałe po GIMP-ie pliki, w tym te z katalogu użytkownika i AppData?

Tak usuwałem AppData. Natomiast zauważyłem, że przesuwanie strzałkami działa w momencie w którym kliknę dwa razy szybko LPM, aż otworzy mi się okno "Modyfikacja atrybutów warstwy", po zamknięciu okna mogę raz przesunąć warstwę w górę lub w dól za pomocą strzałki..
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] GIMP 2.10.6: zablokowane przesuwanie warstwy
Skocz do: