Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] "Wklej do" jako nowa warstwa
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] "Wklej do" jako nowa warstwa  (Przeczytany 2078 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alchymista
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika

alchymista


Zobacz profil WWW
« : 13.10.2018, 11:11:02 »

1. Kopiuję fragment obrazka
2. Chcę go wkleić w wybrane miejsce

Niestety GIMP wkleja zawsze w lewym górnym rogu, a nie tam gdzie pokazuję myszką. To kłopotliwe przy większych obrazkach.

Próbowałem opcji "wklej do", ale zamiast wkleić jako nową warstwę wkleja "oderwane zaznaczenie".

Jak wkleić skopiowany fragment obrazka wkleić od razu tam, gdzie jest potrzebny i jako nową warstwę?

« Ostatnia zmiana: 16.10.2018, 15:43:23 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.10.2018, 12:30:16 »

Najlepiej właśnie użyć opcji Wklej do. Tylko miejsce, do którego ma być wklejony skopiowany obraz musi być zaznaczone (przy pomocy zaznaczenia). Zawsze pojawia się oderwane zaznaczenie gdy coś wklejamy, wystarczy je po prostu zakotwiczyć klikając w obraz obok zaznaczenia lub w symbol kotwicy w oknie warstw.
 A jeśli chcesz wkleić jako nową warstwę, to wystarczy kliknąć w symbol czystej kartki u dołu okna warstw i oderwana warstwa zmieni się w normalną. Można też kliknąć PPM na oderwaną warstwę i wybrać z menu: Do nowej warstwy
Zapisane
alchymista
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika

alchymista


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 13.10.2018, 16:53:05 »

Metoda z kliknięciem w symbol czystej kartki wydaje się zdecydowanie najprostsza i intuicyjna. Dziękuję!

(przy okazji: jak szukać starych wątków, starych odpowiedzi na moje zadane pytania? Nie zawsze pamiętam jak formułowałem te pytania, a chciałbym znaleźc odpowiedzi...)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.10.2018, 19:01:47 »

Wszystkie swoje posty masz w profilu. Wystarczy kliknąć na swój nick i na dole jest: Lista ostatnich wiadomości tego użytkownika.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] "Wklej do" jako nowa warstwa
Skocz do: