Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] W polu tekstowym inne znaki niż wpisuję na klawiaturze
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] W polu tekstowym inne znaki niż wpisuję na klawiaturze  (Przeczytany 1402 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
JKM
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

JKM


Zobacz profil
« : 25.09.2018, 12:20:50 »

Cześć,

Pytanie od kompletnego początkującego, któremu przyszło dopisywać nazwiska do wzoru dyplomu. Zainstalowałem GIMPa, otworzyłem PNG z szablonem dyplomu, ustawiłem we właściwym miejscu pole tekstowe, font i jego rozmiar. Zacząłem wpisywać i tu pojawił się problem: wpisuje mi nie te litery, co trzeba.

Z automatu zamienia znaki na te z "polskimi pętelkami" (a na ą, s na ś itd.). Ze spacji robi tyldę. Niektóre litery wpisuje tylko jako małe (nie reaguje na shift ani capslock), innych nie wpisuje wcale. Jakby mi GIMP włączył jakąś egzotyczną klawiaturę.

Dzieje się tak z każdym wybranym fontem. Nie jest to raczej wina komputera, bo w innych programach problemu nie ma.

Kumpel, który przygotował szablon w Photoshopie, nie spotkał się z czymś takim. Grzebałem w sieci, ale też nie znalazłem żadnego przykładu podobnego problemu. Może Wy wiecie, co nie gra?
« Ostatnia zmiana: 27.09.2018, 07:32:21 wysłane przez JKM » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.09.2018, 16:53:57 »

To musi być jakiś błąd u Ciebie, bo normalnie nic takiego dziać się nie powinno. I też nie kojarzę, aby ktokolwiek wcześniej zgłaszał tutaj taki problem Smutny Jaką masz wersję GIMP-a? Może coś się źle zainstalowało? Podczas instalacji wszystkie inne programy, w tym przeglądarka www, powinny być wyłączone. A może masz uruchomiony jakiś komunikator lub program do nagrywania pulpitu? Sprawdź programy działające w tle za pomocą menadżera zadań. Niektóre aplikacje zakłócają pracę GIMP-a i mogą wtedy dziać się różne dziwne rzeczy
« Ostatnia zmiana: 25.09.2018, 18:47:47 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.09.2018, 19:19:04 »

Spróbuj wcisnąć alt, lewy, potem prawy, shift alt itp, pomaga jak system nagle stwierdza, że te przyciski są włączone.

BTW. Masz lapka?
« Ostatnia zmiana: 25.09.2018, 19:41:50 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
JKM
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

JKM


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.09.2018, 11:28:49 »

Od końca: Wróciłem dziś do roboty, uruchomiłem laptopa z uśpienia, odpaliłem GIMPa, sprawdziłem, czy działa (bo a nuż) - no i działa. Wszystko idealnie. Mam nadzieję, że na stałe.

Dodam, że wczoraj nie pomagał ani restart GIMPa, ani klikanie kombinacji alt-shift. Komp był też uśpiony po drodze, więc samo to nie robi różnicy.
W czasie instalacji nic innego nie chodziło. Nie jest też tak, że teraz są wyłączone jakieś programy, które wczoraj chodziły (miałem otwarte Chrome i Word)
Gimp jest 2.10.6

Działa, ale nie wiem dlaczego. W każdym razie dzięki za wsparcie.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26.09.2018, 18:54:39 »

Ciężko powiedzieć... serio, ale cieszę się, że odczyniło. Pozdrawiam.
Dodaj proszę [ROZ] do tematu.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] W polu tekstowym inne znaki niż wpisuję na klawiaturze
Skocz do: