Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak usunąć białe obramowanie?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak usunąć białe obramowanie?  (Przeczytany 2415 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
cekuliaba
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

cekuliaba


Zobacz profil
« : 16.09.2018, 05:51:52 »

Cześć!
Jestem początkujący. OD kilku godzin nie mogęsobie poradzić z usunięciem białych lini obramowania. Ktoś coś?
Ukryta treść: obrazek (kliknij aby pokazać/schować)
« Ostatnia zmiana: 05.10.2018, 18:45:49 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.09.2018, 06:14:54 »

A skąd one się w ogóle wzięły? Wg mnie najprościej będzie utworzyć te kształty od nowa w wektorach, np. w darmowym Inkscape. Tylko wtedy wyjdzie naprawdę ładnie i schludnie.
W GIMP-ie można zaznaczyć brązowy (oliwkowy?) kształt różdżką, powiększyć zaznaczenie tak, aby obejmowało też białe obramowanie, dla wygładzenia zmienić zaznaczenie w ścieżkę i ponownie w zaznaczenie (ze ścieżki), po czym wypełnić kolorem pobranym z zaznaczonego kształtu.
Zapisane
cekuliaba
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

cekuliaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.09.2018, 15:29:22 »

nie wiem dlaczego powstały białe linie, wcześniej dodawałem białe elementy i widocznie po zmianie kolorów takie zostały. Próbowałem zrobić jak pisałeś, ale niestety nawet zaznaczyćtych lini nie mogę wraz z kształtami.
Co do Inskape, to potrzebne mi tylko jedno logo, chyba nie ma sensu uczyć sięobsługi nowego programu tylko dlatego.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16.09.2018, 15:31:48 »

Klikasz różdżką w ten brązowooliwkowy element? Powinien się cały zaznaczyć, bez białego. Białe zostanie objęte zaznaczeniem, kiedy je powiększysz o jakieś 2-3 px.
Jeśli czegoś nie rozumiesz w mojej instrukcji, to pytaj, bo niemożliwe, że nie możesz tego zaznaczyć postępując dokładnie tak jak pisałam.
Co do nauki obsługi Inkscape, to zależy jakie jeszcze grafiki planujesz wykonywać. Przecież Inkscape nie służy tylko i wyłącznie do tworzenia logo Mrugnięcie
Zapisane
cekuliaba
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

cekuliaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.09.2018, 17:05:05 »

dzięki, udało sie usunąć białe linie.ale zamiast wypełnienia kolorowałem pędzlem, bo przy wypełnieniu wiaderkiem zmieniało kolor na czarny i nie byłem w stanie tego zmienić. Logo może nie jest idealne, ale jest moje pierwsze, więc się cieszę Uśmiech Jak będęmiał więcej czasu, postaram się coś zrobić w Inkscape. Jeszcze raz dzięki za pomoc!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 16.09.2018, 18:01:14 »

Jak to zmieniało kolor na czarny? Dlaczego? A może miałeś obraz w trybie indeksowanym? Nie był to czasem format GIF?
Zapisane
cekuliaba
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

cekuliaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16.09.2018, 18:22:45 »

kolor pierwszoplanowy jest oliwkowy, ale przy kolorach, poniżej są mniejsze ikonki biała i czarna. wybierałem oliwkowy, ale i tak się zmieniało na czarny, natomiast pędzel był oliwkowy. Pracuje na xcf, eksportuje do png.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 25.09.2018, 18:28:50 »

Sprawdzałeś w menu Obraz -> Tryb czy na pewno jest RGB?

PS
Nie wiem dlaczego, ale dopiero dziś zauważyłam Twoją odpowiedź Smutny
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak usunąć białe obramowanie?
Skocz do: