Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak odmierzyć napis od obu krawędzi, aby był idealnie po środku?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak odmierzyć napis od obu krawędzi, aby był idealnie po środku?  (Przeczytany 1074 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Colorful
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 114
Galeria Użytkownika

Colorful


Zobacz profil
« : 13.09.2018, 09:15:08 »

Witam. Pewnie dosyć proste pytanie, natomiast dopiero się uczę.
Otóż mam obrazek i chciałbym ustawić napis idealnie na środku. Wiem, że jest opcja, która automatycznie wyrównuje, ale nie jest to tak precyzyjne. Jest możliwość np zaznaczenia odległości napisu od jednej krawędzi do drugiej?
Mam nadzieję, że w miarę jasno napisałem, o co mi chodzi
« Ostatnia zmiana: 23.12.2021, 18:26:42 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.09.2018, 10:06:25 »

Możesz sobie wyznaczyć środek oraz odległości od krawędzi za pomocą prowadnic albo włączyć siatkę w menu Widok. Możesz okienko wprowadzania tekstu rozciągnąć na całą szerokość obrazu i w opcjach narzędzia tekstowego ustawić wyrównanie do środka. Możesz również automatycznie przyciąć warstwę tekstową i użyć narzędzia wyrównanie wyrownanie, ale wtedy stracisz możliwość edycji, bo tekst zostanie zrasteryzowany, więc tę opcję polecam, gdy już masz jakieś efekty i tekst i tak jest rastrem
« Ostatnia zmiana: 13.09.2018, 11:54:35 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak odmierzyć napis od obu krawędzi, aby był idealnie po środku?
Skocz do: