Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Więcej tutoriali na Gimpa 2.10  (Przeczytany 3735 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
prezes
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

prezes


Zobacz profil
« : 06.06.2018, 21:39:27 »

Zwracam się z prośbą o robienie tutoriali na wersji 2.10. Ja jestem kompletna noga jeśli chodzi o robienie grafik, wszystko biorę z tutoriali, a tam są tylko robione na 2.6 lub 2.8. To jest tylko prośba nic zobowiązującego. Aktualnie interesuje mnie efekt Matrix, animowany. Jest w bazie tutoriali, ale linki powygasały.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.06.2018, 21:46:51 »

Nie ma na tyle dużej różnicy, aby nie można było w v. 2.10 korzystać z tutoriali dla v. 2.8. Jeśli coś nie pasuje, to zawsze można o taki szczegół zapytać w wątku z wybranym tutorialem.
Jeśli chodzi o samą animację efektu Matrix, to można kierować się poradnikiem: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,66137.0.html - tylko zamiast śniegu będą spadające cyferki.
Samo stworzenie świecących cyferek jest bardzo proste, ale jak chcesz, to mogę pokrótce opisać
« Ostatnia zmiana: 08.06.2018, 02:33:55 wysłane przez be@ » Zapisane
prezes
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

prezes


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 07.06.2018, 09:32:39 »

Dobra spróbuje z tym podanym tutorialem

//Edit
Pojawił się bląd podczas robienia tutoriala, a ja nie zrobiłem screena. Jeśli można to poprosiłbym o zrobienie tutoriala Matrix animowany. Jestem nowy i nie wiem jak się zgłasza prośbę o tutorial. Chciałem zrobić go z bazy tutoriali, ale zniknął i nie było w nim aktywnych linków do obrazków. Gdzieś na forum był taki tutorial, ale były nieaktywne linki.
« Ostatnia zmiana: 07.06.2018, 10:21:51 wysłane przez prezes » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.06.2018, 11:42:11 »

Został wycofany z indeksu właśnie dlatego, że przepadły obrazki, a niestety nie ma nikogo, kto miałby czas i chęć ten tutorial poprawić Smutny
Na jakim etapie pojawił się błąd? Warto sobie co kilka minut zapisywać projekt na taką okoliczność, aby nie przepadło to, co zostało już zrobione
Zapisane
prezes
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

prezes


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07.06.2018, 14:26:31 »

Błąd wyskoczył na etapie GIMPresjonista zakładka Ogólne
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07.06.2018, 20:43:28 »

Przecież ten filtr w ogóle nie jest potrzebny w tym efekcie, jeśli nie robisz śniegu tylko efekt Matrixa. Z tego tutorialu miałeś tylko wykorzystać opis animacji, a Gimpresjonista był potrzebny wyłącznie do stworzenia śniegu.
Po prostu zamiast warstwy z płatkami śniegu, musisz mieć bezszwową (góra/dół) teksturę z matrixowym tłem.
« Ostatnia zmiana: 07.06.2018, 21:14:10 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Więcej tutoriali na Gimpa 2.10
Skocz do: