Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP w wersji 2.10  (Przeczytany 25015 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 29.04.2018, 07:46:21 »

Niestety jest pierwszy błąd, zarówno na Linuksie jak i Windows. Losowanie nowego ziarna nie działa w żadnym filtrze, który takowego używa. Konsola zgłasza błędy biblioteki GLib. Już samo uruchomienie GIMP-a rozpoczyna się ostrzeżeniem biblioteki Babl.
Wydaje mi się, że na siłę przepchnęli premierę, by zdążyć na Libre Graphics Meeting w Sewilli.
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
kryczek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

kryczek


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.04.2018, 10:14:22 »

Czy ktoś ma problemy z instalacją nowego Gimpa na Windowsie? U mnie się instaluje po czym znika... Zapora krzyczy i mimo iż każe jej instalować to zainstaluje ale jednak nie Uśmiech
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.04.2018, 13:28:46 »

Niestety jest pierwszy błąd, zarówno na Linuksie jak i Windows. Losowanie nowego ziarna nie działa w żadnym filtrze, który takowego używa. Konsola zgłasza błędy biblioteki GLib. Już samo uruchomienie GIMP-a rozpoczyna się ostrzeżeniem biblioteki Babl.
Wydaje mi się, że na siłę przepchnęli premierę, by zdążyć na Libre Graphics Meeting w Sewilli.

Nie siej popeliny,wszystkiego jeszcze nie sprawdzałem ale jak na razie jest ok.
Zapisane

Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.04.2018, 17:32:43 »

Nie siej popeliny,wszystkiego jeszcze nie sprawdzałem ale jak na razie jest ok.

Ok, szczególnie jak "Śledzenie fraktalne" przy użyciu paska głębi powoduje zamknięcie programu i wyświetlenie okna "GIMP Crash Debug". Całe szczęście, że odzyskiwanie działa bez zarzutu.
POGO, z całym szacunkiem, ale nie wmawiaj mi, że program jest wolny od błędów. Czekaliśmy na 2.10 sześć lat. Jeszcze kilka tygodni temu nic nie wskazywało, że pojawi się tak szybko. Deweloperom zamarzyło się ogłoszenie wydania dziesiątki na mitingu (bo z pompą) i puścili z kilkoma niedoróbkami. Pospiech był tak duży, że najlepszy dodatek GIMP-a, G'MIC, nie zdążył dostosować API i podobno zbyt szybko to nie nastąpi.
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
piotrdrag
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 29.04.2018, 17:34:22 »

Bardziej prawdopodobne jest, że deweloperzy o tych błędach nie wiedzieli. Nie da się naprawić czegoś, o czym się nie wie. Uśmiech
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 29.04.2018, 17:51:28 »

Czy ktoś ma problemy z instalacją nowego Gimpa na Windowsie? U mnie się instaluje po czym znika... Zapora krzyczy i mimo iż każe jej instalować to zainstaluje ale jednak nie Uśmiech

Wyłącz Windows Defender'a na czas instalacji. Z tego co wiem to jeszcze AVG i Avast blokują instalację z komunikatem o malware.
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
kryczek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

kryczek


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 29.04.2018, 18:47:46 »

już działa - okazało się że to nie Windows Defender ale Comodo uznał że należy tą aplikację blokować i kilka razy z uporem maniaka wrzucał ją do "Blokowanych aplikacji"

dzięki za pomoc Uśmiech
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 29.04.2018, 20:57:14 »

Nie siej popeliny,wszystkiego jeszcze nie sprawdzałem ale jak na razie jest ok.

Ok, szczególnie jak "Śledzenie fraktalne" przy użyciu paska głębi powoduje zamknięcie programu i wyświetlenie okna "GIMP Crash Debug". Całe szczęście, że odzyskiwanie działa bez zarzutu.
POGO, z całym szacunkiem, ale nie wmawiaj mi, że program jest wolny od błędów. Czekaliśmy na 2.10 sześć lat. Jeszcze kilka tygodni temu nic nie wskazywało, że pojawi się tak szybko. Deweloperom zamarzyło się ogłoszenie wydania dziesiątki na mitingu (bo z pompą) i puścili z kilkoma niedoróbkami. Pospiech był tak duży, że najlepszy dodatek GIMP-a, G'MIC, nie zdążył dostosować API i podobno zbyt szybko to nie nastąpi.

Wcale nie twierdzę ze że program jest wolny od błędów. Nigdy nie był i chyba nie będzie,zawsze było coś do załatania.Co do "Śledzenie fraktalne" jest wciąż dostępna stara wersja w gegl-u też mi wywala.
Zapisane

Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03.05.2018, 16:24:12 »

https://www.gimpuj.info/index.php?action=dlattach;topic=68069.0;attach=77763

PS.
Po instalacji GIMP-2.10.0-std kompilacji Partha, należy zmienić w:
nufraw/share/locale/pl/LC_MESSAGES
istniejący plik tłumaczenia nufraw.mo (37kB) na aktualny 41KB (2017-02-16).
( pozostałe pliki tłumaczeń można usunąć).

Wersja Windowsa GMIC qt działa teraz z oficjalnym 2.10, przykładowo dla Win.:
http://gmic.eu/files/prerelease/gmic_gimp_qt_win64.zip

Pozdrawiam

04-05-2018r
Version de développement Gimp 2.10 Portable 32 bits et 64 bits Windows 20180504
https://samjcreations.blogspot.ca/2018/05/version-de-developpement-gimp-210.html
« Ostatnia zmiana: 05.05.2018, 18:42:37 wysłane przez Zbyma72age » Zapisane
mikul22
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

mikul22


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 06.05.2018, 10:00:31 »

Cześć,
czy działa Wam Gimp 2.10 z pluginem Darktable do wołania rawów z aparatów? W wersji 2.9.6 podajże, działą, ale 2.10 nie uruchamia Darktable podczas otwierania pliku raw (nef z Nikona i rw2 z Lumixa). Wyskakuje komunikat:

Cytuj
GIMP: komunikat
Otwarcie „/media/haski/2337231637646941/FOTO-PRACA/20180324-Filus i Iga/_DSC2061.NEF” się nie powiodło:

Nie zainstalowano programu wczytującego pliki Raw, aby móc otwierać pliki „Obraz Raw firmy Nikon”.

GIMP obecnie obsługuje:
• darktable (http://www.darktable.org/) w
Zapisane
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 06.05.2018, 16:01:15 »


Pytania podstawowe:
1. Darktable zainstalowany ?
2. w Edycja => Preferencje => Import i export obrazów ustawiono do niego ścieżkę?

//be@: Nie ma potrzeby cytowania całości posta, bezpośrednio pod którym zamieszcza się odpowiedź. Usunęłam zbędny cytat
« Ostatnia zmiana: 06.05.2018, 16:59:51 wysłane przez be@ » Zapisane
mikul22
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

mikul22


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 06.05.2018, 19:08:56 »

Darktable oczywiście zainstalowany, tak samo rawtherapee (też nie działa. W ustawieniach importu i eksportu mam tak jak na screenie w załączniku. Chyba nic o darktable ani rawtherapee nie ma, ale jak mogę dodać ścieżkę do nich, skoro tu nie ma takiej opcji, albo jej nie widzę.


* Screenshot_20180506_200223.jpg (61.15 KB, 994x612 - wyświetlony 474 razy.)
Zapisane
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 06.05.2018, 23:38:46 »

Nie wiem jaka wersja GIMP została zainstalowana.
Jeśli Windows to osobiście od lat korzystam z kompilacji Partha i nigdy nie miałem problemów.
https://www.gimpuj.info/index.php?action=dlattach;topic=68069.0;attach=77763
Po zainstalowaniu mamy do dyspozycji nUFraw i Darktable.
Jeśli chodzi o RawTerapee to nikomu w Win nie działa. Błąd został już zgłoszony do programistów.

Pozdrawiam
Zapisane
mikul22
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

mikul22


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 07.05.2018, 10:20:46 »

Nie wiem jaka wersja GIMP została zainstalowana.
Jeśli Windows to osobiście od lat korzystam z kompilacji Partha i nigdy nie miałem problemów.
https://www.gimpuj.info/index.php?action=dlattach;topic=68069.0;attach=77763
Po zainstalowaniu mamy do dyspozycji nUFraw i Darktable.
Jeśli chodzi o RawTerapee to nikomu w Win nie działa. Błąd został już zgłoszony do programistów.

Pozdrawiam

Na linuxie Mint 18.3, gimp i darktable z flatpak. Wersje 2.10 - chyba najnowsze wydanie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: GIMP w wersji 2.10
Skocz do: