Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Uzyskanie efektu drobinek  (Przeczytany 989 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pinson888
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

pinson888


Zobacz profil
« : 08.05.2018, 19:09:49 »

Hejka, mam pytanie. Od pewnego czasu nurtuje mnie, czy jest w gimpie jakiś sposób uzyskania na teksturze "efektu drobinek", czyli sprawienia, by nie wyglądała zupełnie jednolicie, ale tak, by nie zmieniła swojego koloru - dla przykładu załącznik ziarno.png (Jego górna część powinna być jednolita, dolna nie). By osiągnąć taki efekt użyłam filtru plazmy, na utworzonej w ten sposób warstwie zastosowałam destruację kolorów, a następnie jej tryb ustawiłam na pokrywanie. Niestety, wynik końcowy nie jest dla mnie zadowalający - drobinki są zbyt duże i lekko cieniują tło. Bardziej zależałoby mi na podobnym efekcie, który jednak nie wpływa na kolor tekstury i mniej rzuca się w oczy.

Czy zna ktoś sposób, który pozwoliłby mi coś takiego osiągnąć? Dziękuję tym, którym chciało się doczytać dotąd mój wpis Uśmiech


* ziarno.png (67.56 KB, 400x400 - wyświetlony 179 razy.)
« Ostatnia zmiana: 11.06.2018, 03:45:29 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 08.05.2018, 19:20:48 »

Nie wiem, jaki dokładnie efekt chcesz uzyskać. Są różne rodzaje szumów w GIMP-ie, jak i gotowe pędzle i tekstury. Możesz np. dodać powyżej warstwę w wybranym kolorze, zmienić jej tryb na Przenikanie i zmniejszyć krycie. Im mniejsze krycie, tym mniejsza gęstość szumu. Dodatkowo można sobie jego intensywność regulować zmieniając jasność i kolor czy nasycenie warstwy. Można też dodać zwykły, skorelowany szum RGB bezpośrednio na warstwie. Sposobów jest mnóstwo
« Ostatnia zmiana: 08.05.2018, 22:40:48 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Uzyskanie efektu drobinek
Skocz do: