Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Nie widać warstwy tło pod rysunkiem
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nie widać warstwy tło pod rysunkiem  (Przeczytany 2407 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ichigo0
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

Ichigo0


Zobacz profil
« : 30.04.2018, 20:31:46 »

link do pracy: http://wstaw.org/h/5dc620eef61/ Czy jest sens robić to w innym programie graficznym? Czy dało by się jakoś ten rysunek zrobić w innym programie?
« Ostatnia zmiana: 10.05.2018, 16:13:13 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.04.2018, 20:41:28 »

A to zupełnie co innego, niż sądziłam. Wcześniej pytałeś o tekst i tworzenie trójkąta równoramiennego, a tutaj widzę typowy rysunek pędzlem. Do takich malowideł, to jednak lepszy GIMP albo Krita. Myślałam, że chodzi o typową stronę z gazety, gdzie jest głównie tekst i jakieś tam ikonki plus wklejone fotki. BTW, gdzie niby jest tam ten trójkąt i tekst? Czy to już zupełnie inny projekt niż ten, o którym pisałeś wcześniej?
Co do tła, to namalowałeś na białej warstwie zamiast na przezroczystej, więc nic dziwnego, że nie widać tła pod spodem. Jak położysz na czerwonej kartce białą z jakimś rysunkiem, to też nie będzie widać tej czerwonej kartki spod spodu. Co innego, gdybyś położył przezroczystą szybkę i na niej namalował swój obrazek. Tak właśnie działają warstwy w GIMP-ie. Są ułożone w stos. Teraz musiałbyś to białe tło zaznaczyć różdżką, zwiększyć zaznaczenie o 1-2 px i zamienić biały kolor w przezroczystość: Kolory -> Zmiana koloru na alfę
Zapisane
Ichigo0
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

Ichigo0


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.04.2018, 20:58:31 »

Jak zwiększyć zaznaczenie o 1-2 pikseli? Szkic projektu: http://wstaw.org/h/4a6a40297e9/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.04.2018, 21:02:00 »

Zaznaczenie -> Powiększ

Można sam rysunek wykonać w GIMP-ie na przezroczystym tle, a później otworzyć w Inku i tam dodać tekst, tło oraz trójkąty i inne figury geometryczne, ale w GIMP-ie też można to dokończyć, skoro już masz zaczęte
Zapisane
Ichigo0
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

Ichigo0


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30.04.2018, 21:17:27 »

dalej mi nie wychodzi to tło http://wstaw.org/h/60e86a25955/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.04.2018, 21:21:24 »

A po co masz otwarte okno kanałów na tym zrzucie?
Nie wiem dlaczego, ale teraz masz tę warstwę poniżej wypełnioną białym kolorem, a wcześniej miałeś czerwonym. Nie wiem co jeszcze zrobiłeś poza zmianą koloru w przezroczystość na warstwie z rysunkiem. Musiałeś wypełnić białym tę czerwoną warstwę, widać nawet, że jest wybrane narzędzie do wypełniania...
Zapisane
Ichigo0
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

Ichigo0


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30.04.2018, 21:24:26 »

koło wskaźnika mam wiaderko z takim znaczkiem jaki się wcześniej nie pojawiał przekreślonym kółkiem i nie mogę dać koloru na warstwę.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 30.04.2018, 21:28:37 »

Sprawdź, czy przypadkiem nie masz nadal włączonego zaznaczenia. Jeśli tak, to je wyłącz: Zaznaczenie -> Brak. Bardzo możliwe, że zamiast warstwy jest aktywny kanał, bo nie wiem po co masz to okno kanałów tam otwarte i mogłeś się pomylić. Kliknij w tą najniższą, białą warstwę, ale w oknie warstw, nie kanałów i wtedy wypełnij. Tylko nie wypełniaj czasem warstwy z rysunkiem
Zapisane
Ichigo0
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

Ichigo0


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 30.04.2018, 21:44:49 »

Już wszystko działa musiałam wyłączyć zaznaczenie. Dzięki
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Nie widać warstwy tło pod rysunkiem
Skocz do: