Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Tworzenie trójkąta równoramiennego
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Tworzenie trójkąta równoramiennego  (Przeczytany 6421 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ichigo0
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

Ichigo0


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 01.05.2018, 12:25:58 »

Ale jak chcę zmienić tylko kolor podkreślenia a tekst zostawić.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 01.05.2018, 12:32:10 »

Dlaczego nie chcesz, żeby Ci wszystko wytłumaczyć i pokazać przez TeamViewer? Masz bardzo dużo pytań i taka pisanina jest naprawdę męcząca. Trudno w ten sposób wytłumaczyć osobie całkowicie początkującej.
Do zmiany wymiarów służy narzędzie skalowanie Skalowanie. Jeśli trójkąt jest na osobnej warstwie, to można także użyć opcji: Warstwa -> Skaluj warstwę
Jeśli podkreślenie jest na przezroczystej warstwie, to wystarczy zablokować jej przezroczystość w oknie warstw (ikonka szachownicy na górze okna) i pomalować pędzlem na wybrany kolor. Podkreślić można rysując po prostu linię prostą wybranym pędzlem w wybranym kolorze. Aby linia była idealnie prosta trzeba przytrzymać Shift (o ile dobrze pamiętam, a jak nie, to Ctrl Język)

@dreamynatalie: dlaczego piszesz o obracaniu, kiedy pytanie było o pomniejszenie i o zmianie koloru tekstu, skoro pytanie było o podkreślenie? Czytaj uważnie pytania i nie siej zamętu Mrugnięcie
Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 01.05.2018, 13:14:49 »

@dreamynatalie: dlaczego piszesz o obracaniu, kiedy pytanie było o pomniejszenie i o zmianie koloru tekstu, skoro pytanie było o podkreślenie? Czytaj uważnie pytania i nie siej zamętu Mrugnięcie

Łolaboga, jedno myślę, drugie piszę...  Język Już poprawiłam, dzięki za zwrócenie uwagi!  Mrugnięcie

A podkreślenie, to zależy czy doda się je w zasadzie od tekstu czy narysuje odręcznie. Jak weźmiesz od tekstu to musisz zaznaczyć je np. różdżką  Magiczna różdżka i na nowej warstwie (ważne by była przezroczysta) np. wypełnić kubełkiem na kolor jaki chcesz - jednak moja uwaga jest tu taka, że jak już narysujesz na nowej warstwie, usuń z warstwy tekstowej podkreślenie, ponieważ może przy krawędziach przebijać kolor z tekstu.
Zapisane

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Tworzenie trójkąta równoramiennego
Skocz do: