Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: GIMP 2.9.8: nieprawidłowe wyświetlanie interfejsu, migracja skrótów klawisz.
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.9.8: nieprawidłowe wyświetlanie interfejsu, migracja skrótów klawisz.  (Przeczytany 5933 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 20.03.2018, 14:48:44 »

Hej. Ostatnim czasem pobrałam sobie gimpa v2.9.8 z oficjalnej strony. Pojawia mi się problem który miałam kiedyś z v2.8, którą spierniczyłam wrzucając plug-in'y do skryptów - ale dzięki be@ udało mi się to naprawić. Nie chce usuwać gimp'a v2.8 bo mam masę deseni i pędzli, których nie chcę stracić, ale chciałabym też powoli się przerzucać na v2.9. Problem polega na pojawianiu się pustego miejsca m.in. w miejscu wyboru sposobu krycia warstw. http://image.ibb.co/kq7A2x/obraz.pngJak to naprawić? + czy da się przenieść skróty klawiszowe czy muszę wszystko od nowa wpisywać? Z góry dziękuję za pomoc.  heart

//be@: zmieniłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 06.04.2018, 05:05:11 wysłane przez be@ » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.03.2018, 15:09:15 »

Podejrzewam, że skróty są zapisane gdzieś w folderze użytkownika. Na Win 7 tutaj: C:\Users\nazwa_użytkownika\.gimp-2.8, trzeba więc przekopiować odpowiednie pliki do analogicznego folderu dla 2.9. Nie wiem, czy masz wersję portable czy instalacyjną
A to puste miejsce jest w 2.9?
Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 20.03.2018, 15:55:18 »

http://image.ibb.co/cSN7FH/obraz.png ~ tę wersję mam

Właśnie szukam w tych plikach, ale większość mam pustych folderów... Jedynie pędzle i patterny to co wrzuciłam to mam...   Niezdecydowany

Tak, to puste miejsce jest w v2.9, w v2.8 wszystko śmiga jak trzeba (dzięki Tobie be@ tak w ogóle), ale na v2.9 jest i nie wiem jak z tym poradzić bo do v2.9 nie mam folderu w plikach użytkownika. Niezdecydowany
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20.03.2018, 16:24:52 »

Prawdopodobnie skróty są zapisane w pliku menurc, więc mogłabyś sobie go przekopiować do folderu 2.9. Nie odpowiedziałaś czy to wersja portable czy instalacyjna, a na zrzucie tego nie widać.
W tym 2.9 to puste miejsce było od początku czy pojawiło się później?
Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 21.03.2018, 19:47:57 »

A gdzie mam to sprawdzić? Niezdecydowany Mam normalnie zainstalowaną jak v2.8.  Buzia na kłódkę
Właśnie na początku z tego co pamiętam nie było, później zaczęłam wrzucać skrypty do v2.8, gdzie źle wrzuciłam GAP'a i wtedy wszystko padło. Odinstalowałam, zrobiłam tak jak mówiłaś i z v2.8 jest ok, ale na v2.9 występuje. Niezdecydowany  Reinstalowałam już setki razy, czyściłam też rejestry przez ccleanera, ale nadal nic. Smutny
Zapisane

Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.03.2018, 20:48:57 »

http://image.ibb.co/cSN7FH/obraz.png ~ tę wersję mam

nie wiem jak z tym poradzić bo do v2.9 nie mam folderu w plikach użytkownika. Niezdecydowany

Windows
Pierwszą rzeczą przy instalacji GIMP 2.9.8 Standalone - przy zainstalowanym poprzednio GIMP 2.8 Należy chwilowo nazwać C;\\Użytkownicy\Użytkownik\.gimp-2.8 na np. \.gimp-2.8Old
(jeśli tego nie zrobimy GIMP skopiuju nasz \.gimp-2.8 do podanej poniżej lokalizacji).

Po czym rozpoczynamy instalację GIMP 2.9.8 (niezależnie czy standalone czy Portable), po instalacji nasz prywatny folder znajdziemy na:
C;\\Użytkownicy\Użytkownik\AppData\Roaming\GIMP\2.9\
i tutaj instalujemy Nasze wtyczki, skrypty itp.

Przy takich problemach proponuję instalację sprawdzonej wersji Portable skompilowanej przez Partha.
https://www.partha.com/ Pliki po prawej na dole GIMP 2.9.8/9 64-bit Standard Edition portable.

Postępować przy instalacji jak powyżej.

Pozdrawiam

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 21.03.2018, 22:01:59 »

A gdzie mam to sprawdzić? Niezdecydowany Mam normalnie zainstalowaną jak v2.8.
To dość dziwne, bo normalnie 2.9 podczas instalacji nadpisałby v.2.8, a twierdzisz, że masz obie wersje.
Co do folderów, to w 2.9 zajrzyj do: Edycja -> Preferencje: Katalogi, tam powinny być nazwy i ścieżki do tych folderów.
Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 22.03.2018, 00:10:05 »

Zbyma72age, zrobiłam tak jak napisałeś, ale nic to nie dało. Niezdecydowany Błąd nie został naprawiony. Smutny I wciąż mam to puste okienko. Smutny
klik

A gdzie mam to sprawdzić? Niezdecydowany Mam normalnie zainstalowaną jak v2.8.
To dość dziwne, bo normalnie 2.9 podczas instalacji nadpisałby v.2.8, a twierdzisz, że masz obie wersje.
Co do folderów, to w 2.9 zajrzyj do: Edycja -> Preferencje: Katalogi, tam powinny być nazwy i ścieżki do tych folderów.

No mam dwie wersje... I 2 działają niezależnie od siebie...
klik
Mam i co dalej?  Zawstydzony  Buzia na kłódkę Niezdecydowany
Zapisane

Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 22.03.2018, 00:16:39 »

GIMP 2.9 przy instalacji nie nadpisuje folderu użytkownika .gimp-2.8, ale kopiuje jego zawartość do wskazanej powyżej lokalizacji.
Po instalacji w Preferencjach podajemy ścieżki do naszych podfolderów z wtyczkami.
Przykład poniżej:
Pozdrawiam


* 2018-03-21_230221.jpg (49.96 KB, 541x361 - wyświetlony 243 razy.)
Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 22.03.2018, 14:29:29 »

No dobra, ale co zrobić z tym błędem co wyskakuje? Co mam wyczyścić?
Zapisane

Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 22.03.2018, 18:19:09 »

No dobra, ale co zrobić z tym błędem co wyskakuje? Co mam wyczyścić?

Jeszcze raz przeczytałem i nie znalazłem informacji z jaką wersję operacyjną mamy do czynienia?
Win 7 czy Win 10 32bit czy 64bit lub np. Ubuntu  Chichot

Propozycję rozwiązania już podałem - jeśli np. Windows zainstalować wersję GIMP 2.9.9 Portable
https://www.partha.com/downloads/Gimp-2.9.8-std-64bit-portable.exe
do prób i zapoznania się z nowymi rozwiązaniami, nie zaśmieca systemu, można po rozpakowaniu umieścić w dowolnym miejscu na dysku.

Jeśli nie odpowiada ta propozycja, można jeszcze spróbować w katalogu podanym powyżej ...\AppData\Roaming\2.9 nie bawiąc się w szczegóły, usunąć wszystkie pliki konfiguracyjne poniżej katalogów i ponownie uruchomić GIMP który sobie je odtworzy.

Ja jednak od wielu lat używam głównie wersji Portable które nie "zaśmiecają" systemu.
Mam zainstalowane z sentymentu prawie wszystkie wersjie GIMP-a.

Pozdrawiam 
 
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 22.03.2018, 19:08:40 »

Zainstalowalem portable 2.9 na win10 64
Szuka wtyczki resynthesizer.Jak ja zainstalować w tej wersji?
Zapisane
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 22.03.2018, 22:51:56 »

Zainstalowalem portable 2.9 na win10 64
Szuka wtyczki resynthesizer.Jak ja zainstalować w tej wersji?

Tak należy zawsze postępować czyli w jakim systemie instalujemy, niestety GIMP 2.9 jest wersją niestabilną rozwojowa (jak informują dla developerów).

Co to znaczy szuka wtyczki resynthesizer ? Jaki komunikat się pojawia(najlepiej zrzut ekranu)?
Zawsze wtyczki muszą być zgodne z wersją systemu jeśli jest system 64bit to wtyczka musi być do systemu 64bit.
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 23.03.2018, 12:03:31 »

Zainstalowalem portable 2.9 na win10 64
Szuka wtyczki resynthesizer.Jak ja zainstalować w tej wersji?

Tak należy zawsze postępować czyli w jakim systemie instalujemy, niestety GIMP 2.9 jest wersją niestabilną rozwojowa (jak informują dla developerów).

Co to znaczy szuka wtyczki resynthesizer ? Jaki komunikat się pojawia(najlepiej zrzut ekranu)?
Zawsze wtyczki muszą być zgodne z wersją systemu jeśli jest system 64bit to wtyczka musi być do systemu 64bit.
Przejezyczylem się:
Szukam wtyczki resynthesizer do zainstalowania pod win10 64.
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: GIMP 2.9.8: nieprawidłowe wyświetlanie interfejsu, migracja skrótów klawisz.
Skocz do: